شما اینجا هستید: خانهچند رسانه ایاخبار برگزیدهنماینده ولی‌فقیه در سپاه: مداحان با ادبیات مدح و مرثیه خوانی جهاد تبیین کنند

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: مداحان با ادبیات مدح و مرثیه خوانی جهاد تبیین کنند

منتشرشده در اخبار برگزیده یکشنبه, 07 آبان 1402 ساعت 12:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده ولی‌فقیه در سپاه خطاب به مداحان گفت: خدا به شما این فرصت را داده است تا با ادبیات مدح و مرثیه خوانی جهاد تبیین را انجام دهید.  اشعار و نوع مدیحه‌سرایی  باید به گونه ای باشد که در زمینه‌سازی ظهور نقش داشته باشد.


به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گردهمایی ذاکران و مداحان سراسر کشور  در سازمان بسیج مستضعفین ضمن ابراز تأسف به قتل عام مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: روزگار عجیبی شده که انتقام ناتوانی و شکست در میدان مبارزه نظامی و جهاد را از کودکان و زنان می‌گیرند.

وی در بخش دیگر با اشاره به اینکه مداحان متصل به واسطه فیض الهی هستند و این منت الهی بر آنان است گفت: نوکری در دستگاه اهل بیت لذت و مقامی رفیع دارد، نوکری اهل بیت مایه افتخار است و اولین گام در دین، تبلیغ آن است برای همین در این مسیر راهی بهتر از هنر و زبان شعر نیست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه خدا زبان و قلم شما مداحان را به جایی رسانده که همواره از جایی نور بگیرید عنوان کرد: هرزمان به توانایی خود اکتفا کردیم، شکست خوردیم.  خدا به شما این فرصت را داده است تا با ادبیات مدح و مرثیه خوانی جهاد تبیین را انجام دهید. به جامعه با زهرا (س) بودن را آموزش دهید. اشعار و نوع مدیحه‌سرایی ما باید به گونه ای باشد که در زمینه‌سازی ظهور نقش داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: بدانید شما می‌توانید در نهضت ظهور تأثیرگذار باشید. امروز تمام دشمن آمده است تا با انقلاب اسلامی مقابله و مبارزه کند، او می‌دانند که موتور حرکت این انقلاب دین‌داری، نهضت عاشورا و فرهنگ حسینی است و ولایت این موتور حرکت را جلو می‌برد و جهت می‌دهد. مردم سوخت رسان این موتور حرکت هستند. رسالت خود بدانید تا از این زبان گویا و هنر برای جهاد تبیین استفاده کنید. تلاش مضاعف و خستگی ناپذیری از ارکان جهاد است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه در توصیه به مداحان اظهار داشت: شما باید مطالبی بگویید که باورپذیر، متقن و معقول باشد. امروز با نسلی مواجه هستیم که باید اقناعی عمل کرد.  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)به صراحت فرمودند هیأت سکولار نداریم ؛ نمی‌شود از امام حسین گفت اما از جبهه مقابلش سخن نگفت. تلاش کنید گفتمانی از جنس مقاومت و فرهنگ بسیجی بسازید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است