شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهبه همت متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛ دو سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی از جزیره صدرا بارگیری شد

به همت متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛ دو سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی از جزیره صدرا بارگیری شد

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 24 بهمن 1398 ساعت 11:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: با پایان ساخت دو سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی در جزیره صدرای بوشهر عملیات بارگیری و حمل آن آغاز شد.


به گزارش سپاه نیوز؛  به‌مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عملیات بارگیری و حمل دو سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی از جزیره صدرای بوشهر روز دوشنبه (21 بهمن‌ماه) آغاز شد.
مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا در آیین بارگیری این دو سکو با اشاره به ساخت 10 سکوی پارس جنوبی در صدرای بوشهر خاطرنشان کرد: شرکت صدرا از شرکت‌های زیرمجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با ساخت 10 سکو از سکوهای 10گانه پارس جنوبی و نصب و راه‌اندازی 8 سکو از این سکوها رکورد خوبی برای خودکفایی در صنعت نفت و گاز رقم زد.
داریوش زارعی بیان کرد: این 2 سکو به‌همت تلاشگران عرصه صنعت نفت و گاز در شرکت صدرا ساخته شده که در آینده نزدیک پس از حمل و نصب وارد مدار تولید خواهد شد.
مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا تصریح کرد: ساخت و بارگیری این 2 سکو هدیه مهندسان، کارگران، و تلاشگران صنعت نفت و گاز و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به ملت شریف ایران در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی است.
زارعی بیان کرد: امیدواریم با نصب و راه‌اندازی این دو سکو، برداشت از حوزه مشترک گازی افزایش پیدا کند و در صنعت نفت و گاز هرروز پویاتر و شکوفاتر باشیم و آینده‌ای درخشان‌تر برای ایران اسلامی رقم بزنیم.
وی، وزن هر یک از سکوهای یادشده را 2500 تن دانست و افزود: 2 سکوی گازی فاز 13 پارس‌جنوبی شامل سکوی اصلی 13A و سکوی اقماری 13C در مجموع به وزن 5000  تن است که با توان متخصصان داخلی ساخته شده و برای نصب در میدان گازی پارس جنوبی از صدرای بوشهر بارگیری شد.
مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا با بیان اینکه  این سکوها  در شرایط آب و هوای مساعد به منطقه پارس جنوبی منتقل می‌شود تصریح کرد: با مساعد بودن شرایط آب و هوایی، این 2 سکو پس از عملیات مهاربندی، به میدان پارس جنوبی در خلیج فارس در موقعیت این فاز گازی منتقل می‌شود.
زارعی بیان کرد: تمام مراحل طراحی، ساخت، نصب تجهیزات، بارگیری، حمل توسط شرکت‌ صدرا انجام شده که نشان از توان بالای این شرکت در عرصه ساخت سازه‌های دریایی در صنعت نفت و گاز است.
شایان ذکر است با نصب و راه‌اندازی سکوی اصلی 13A و سکوی اقماری 13C در آینده نزدیک، ظرفیت برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی به میزان 28.4 میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.
هر یک از سکو‌های اصلی 13A  و سکوی اقماری 13C فاز 13 پارس جنوبی توان تولید روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز ترش را دارند.

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است