شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهنماینده ولی فقیه در سپاه : چهل و یکسالگی انقلاب تولدی دوباره برای رسیدن به دستاورد‌های جدید است

نماینده ولی فقیه در سپاه : چهل و یکسالگی انقلاب تولدی دوباره برای رسیدن به دستاورد‌های جدید است

منتشرشده در سپاه دوشنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 21:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی گفت: انقلاب اسلامی در این چهل و یک سال فراز و نشیب داشته، اما به همت مردم انقلابی توقف نداشته است.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور در قم  گفت: چهل و یک سالگی انقلاب، تولد جدید اسلام ناب و رسیدن به دستاورد‌های جدید انقلاب است.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی در این چهل و یک سال فراز و نشیب داشته، اما توقف نداشته و در تمام ادوار تاریخ هیچ نظام ولایی بیش از ۴ دهه نتوانسته بقا داشته باشد که به لطف الهی نظام جمهوری اسلامی توانست حکومت خود را حفظ کند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: بقای این انقلاب به برکت دو نعمت ولایت و امت است که تعامل و پیوند میان تمام حوزه‌ها را ایجاد کرده است و این دو نعمت وابسته به یکدیگرند و بدون هم مدیریت نمیشوند.

 

وی درباره تعامل حوزه علمیه با نظام اسلامی عنوان کرد: امام راحل در این باره فرمودند؛ هر مجموعه  انسانی اگر از هدف غافل شد جاده را گم خواهد کرد، همواره باید فلسفه وجودی و مقصد مورد توجه قرار بگیرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی بیان کرد: فلسفه وجودی حوزه‌های علمیه وابسته به فلسفه وجودی روحانیت است که این موضوع به سه محور اشاره دارد  و می گوید: روحانیت سخنگو ، مدافع  و مجری دین است.

 

وی با تاکید بر ابعاد دین شناسی در زمینه‌های مختلف گفت: روحانیت باید دین شناس باشد و همچنین در ترویج دین کوشا باشد تا حرکت انقلاب خاموش نشود.

 

نماینده، ولی فقیه در سپاه افزود: روحانیت باید عاقل و عامل و اثرگذار باشد و در همه‌ی عرصه‌ها سنگرنشین دین و در میدان‌ها موثر باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی مطرح کرد: حوزه‌های علمیه باید دین شناسی را ترویج دهند، دینی که با سیاست همراه باشد.،چرا که سیاست در هدایت مردم نقش موثری دارد.

 

وی افزود: این مسائل باید در دانشگاه‌ها نیز به جوانان گفته شود تا بتوانیم در مقابل فتنه‌ها ایستادگی کنیم.

 

نماینده، ولی فقیه در سپاه در پایان مطرح کرد: باید با استقامت فکری ، اندیشه و اتحاد در برابر موانع اصلی پیش روی انقلاب و دشمنان ایستادگی کرد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است