شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهباحضور فرماندهان و مسئولین عالیرتبه نیروهای مسلح؛ آیین تکریم و معارفه رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا برگزار شد

باحضور فرماندهان و مسئولین عالیرتبه نیروهای مسلح؛ آیین تکریم و معارفه رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا برگزار شد

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 23 اسفند 1396 ساعت 11:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین سعیدی به عنوان رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا برگزار شد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ آیین تکریم و معارفه رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا صبح امروز(چهارشنبه 23 اسفند) با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان عالیرتبه نیروهای مسلح در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

 

بنا بر این گزارش، در این مراسم با حکم  فرمانده معظم کل قوا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی  به عنوان رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا معرفی و از تلاشهای  حجت‌الاسلام والمسلمین صفایی در مدت تصدی این مسئولیت تقدیر شد.

 

جمع کثیری از فرماندهان و مسئولین عالی رتبه نیروهای مسلح از جمله سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح ، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا ، سرلشکر صالحی جانشین رئیس ستاد کل، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، سرلشکر ایزدی معاون قرارگاه مرکزی خاتمالانبیا(ص)، سردار سرتیپ پاسدار مسعود جزایری معاون ستاد کل، سردار تقی‌زاده جانشین وزیر دفاع، حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، حجت‌الاسلام محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این مراسم حضور داشتند

 حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در این مراسم با بیان اینکه بیش از سه دهه است که افتخار دارم مدت نسبتا زیادی را در سپاه به انجام وظیفه پرداختم ، گفت : بنده در ابتدا از نمایندگان حضرت امام در نیروی انسانی سپاه بودم. در سال 62 با موافقت حضرت امام مسئول سازمان حفاظت اطلاعات سپاه شدم و  تا سال 72 ‌دوران سخت ایجاد این سازمان را سپری کردم. پس از آن به سازمان تبلیغات اسلامی رفتم و از سال 80 به سپاه برگشتم و جانشین نماینده ولی فقیه بودم ‌ واز سال 86 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شدم.

وی با تاکید بر اینکه به سپاهی بودنم افتخار می‌کنم ، گفت: اما امروز در خدمت تمام نیروهای مسلح هستم. در نیروهای مسلح مسئولیت‌ها بر اساس صلاحیت‌ها است ‌وهرقدر مسئولیت سنگین تر باشد صلاحیت‌ها باید بیشتر باشد.

رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا تصریح کرد: مسئولیت در نیروهای مسلح آنقدر سنگین است که نیاز به مراقبت‌های پس از مسئولیت دارد. به همین ترتیب اگر کسی هم اشتباهی انجام داد مجازاتش سنگین تر است. نیروهای مسلح به واسطه وابستگی به نماینده و‌لی فقیه و فرمانده کل قوا نیاز دارند که بالاترین سطح استانداردها را داشته باشند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: در نیروهای مسلح به هر میزان که فرمانده نگرش و بینش دارد به همان میزان عملکردش تاثیر گذار است. من استمداد می طلبم از فرمانده ستاد کل و سایر فرماندهان تا بتوانیم با تلاش مضاعف بخشی از منویات معظم له را جامه عمل بپوشانیم.

همچنینحجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا صفایی رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: افتخارم این است که 34 سال با حکم دو امام در عقیدتی سیاسی کار کردم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین صفایی تصریح کرد: مسئولیت ها در نظام الهی امانت است و این تعبیری است که در قرآن به آن اشاره شده است؛ این موضوع نشان می دهد که مسئولیت در نظام الهی تا چه حد اهمیت دارد.

 

وی افزود : وقتی خودمان را با افرادی که در راه انقلاب هزینه داده اند و جانباز شده اند مقایسه می کنیم،می‌بینیم کاری نکرده‌ایم.

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است