شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسردار عبداللهی: برداشت ما از میدان‌های مشترک بیشتر از قطری‌ها می‌شود

سردار عبداللهی: برداشت ما از میدان‌های مشترک بیشتر از قطری‌ها می‌شود

منتشرشده در سپاه شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 15:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: بین ما و قطر میدان‌های مشترک وجود دارد در گذشته وضعیت به شکلی بود که برداشت قطری‌ها بیشتر از ما بود اما امروز وضعیت به شرایطی برابر رسیدیم.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین اتمام ساخت و آغاز عملیات انتقال سکوی فاز 22 پارس جنوبی، که در جزیره صدرا  استان بوشهر برگزار شد گفت: مجموعه صدرا طوری طراحی شده که ظرفیت اشتغال 30 هزار نفر به طور مستقیم را دارد این مجموعه دارای دو جزیره در شمال و جنوب کشور است که به راحتی می‌توانند این تعداد نفر را مشغول به کار کند.

 

 سردار عبداللهی ادامه داد: اگرچه تحریم‌ها باعث پیشرفت‌های ما شده اما همین تحریم ها باعث شده بسیاری از این علوم در کشور بومی شود. ما بارها گفته‌ایم مخالف سرمایه گذاری خارجی نیستیم اما در بخش طراحی و ساخت نیازی به خارجی‌ها نداریم.

 

 فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه ما در پارس جنوبی می‌بایست چهل سکو بسازیم گفت: با ساخت این سکوها رتبه ما در اوپک افزایش یافته و انحصار ساخت آنها که پیش از این در دست خارجی‌ها بود شکسته می‌شود.

 

وی ادامه داد: بین ما و قطر میدان‌های مشترک وجود دارد در گذشته وضعیت به شکلی بود که برداشت قطری‌ها بیشتر از ما بود اما امروز وضعیت به شرایطی برابر رسیده و با راه‌اندازی این سکوها تولیدات ما بیشتر هم خواهد شد و در صورت نصب این سکوها روزانه 125 میلیون مترمکعب گاز استخراج می‌شود.

 

سردار عبداللهی خاطرنشان کرد: نمونه بارز اقتصاد مقاومتی همین جوانان هستد که موجب شدند ما در تولید گاز و گازوئیل خودکفا شویم. در بحث بنزین هم با افتتاح فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس که امسال انجام شد دو و نیم میلیارد لیتر بنزین تولید شد و در تلاش هستیم تا فاز دوم این پالایشگاه را پیش از پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم که در مجموع حدود 240 هزار بشکه میعانات گازی قابلیت تبدیل به فرآورده را در آن خواهد داشت.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: صحبت‌هایی مطرح می‌شد که با اتمام کار ساخت این سکوها کار شرکت صدرا هم به پایان می‌رسد. در این خصوص جلساتی را با شورای امنیت ملی معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت برگزار کردیم امروز تعداد زیادی شناور خارجی در خلیج فارس در حال سرویس‌دهی به ما هستند که صدرا به عنوان یک مجموعه محوری می‌تواند کار ساخت کشتی‌های غول پیکر را برعهده بگیرد.

 

 وی تصریح کرد: امروز دهه شصتی‌ها مانند دوران دفاع مقدس کارهای غرورآفرین انجام دادند. جوانانی که امروز در عرصه سازندگی تلاش می‌کنند همان جوانان دوران دفاع مقدس هستند که در مقابل دشمن ایستاده و پوزه آن را به خاک مالیده اند. ما امروز باید به دشمنان بگوییم هرچند که شما روزانه و به ساعت بر تحریم‌های خود را وسعت می‌دهید اما بدانید که آنها هیچ اثری در وجود ما ندارند زمانی که شرکت های خارجی میدان پارس جنوبی را خالی کردند همان رزمندگان دفاع مقدس نگذاشتند این پرچم بر زمین بماند

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است