شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسرلشکر باقری در هشتمین جشنواره مالک اشتر مطرح کرد؛ دشمن هر لحظه به دنبال طراحی توطئه جدید است

سرلشکر باقری در هشتمین جشنواره مالک اشتر مطرح کرد؛ دشمن هر لحظه به دنبال طراحی توطئه جدید است

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 11:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت:‌ هرگاه پيروزی بزرگی برای جبهه مقاومت اسلامی اتفاق می‌افتد، دشمنان انقلاب اسلامی برای طراحی و شكل‌دهی توطئه جديدی عزم خود را جزم می‌کنند.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در مراسم هشتمین جشنواره مالک اشتر نیروهای مسلح که صبح امروز در سالن کوثر ارتش برگزار شد ، پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت را در شکست فتنه انگیزی های استکبار جهانی که در شکل داعش و سایر اشکال تروریسم به دست آمده است تبریک گفت و تصریح کرد: همانطوری که فرماندهی معظم کل قوا فرمودند و تجربه تاریخی به مانشان می دهد هرگاه پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی اتفاق افتاده دشمنان انقلاب اسلامی عزم خود را برای طراحی و شکل دهی به توطئه جدید و ایجاد وضعیت و مشکلات جدیدی در مسیر پیشبرد انقلاب اسلامی ایجاد کردند که در این مورد هم به همین نحو خواهد بود.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: از این رو می طلبد که نیروهای مسلح به ویژه با درایت و آگاهی و هوشیاری و مراقبت لازم در همه این جبهه ها حضور داشته باشند و انشاالله ما نمونه هایی از غافلگیر نشدن را بتوانیم نشان بدهیم و با آگاهی و هشیاری لازم مسیر انقلاب اسلامی را با صلابت و استواری ادامه بدهیم.

 

سرلشکر باقری اضافه کرد: طبیعتا در این مسیر اشراف اطلاعاتی و هوشیاری و مراقبت و همچنین ارتقاء توان و آمادگی دفاعی و امنیتی نیروهای مسلح گام های اساسی است که همگی باید در این مسئله ثابت قدم، محکم و پیش برنده حرک کنیم.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: فلسفه اشراف به طور عام این است که فرمانده از همه جزئیات و اتفاقات مجموعه زیردست خود آگاهی پیدا کند . هر یک از فرماندهان ما که توفیق در پیشبرد ماموریت ها و وظایف خود دارند، لازمه آن و مقدمه قطعی آن آگاهی آنان به همه مجموعه ها و جزئیات زیردست های خود بوده است.

 

 

وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم فرماندهی کل قوا بارها و بارها بر مساله اهمیت و ضرورت توجه به اشراف تاکید فرموده اند که این مهم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح ابلاغ شده است.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: شناسایی نابسامانی ها واشکالات مجموعه های زیر دست مان و شناسایی عیوب و ضعف های مان برای رفع مناسب تر آنها از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا بوده است و انتظار فرمانده ما بر این است که ما یک صفحه مانیتوری را در مقابل خودمان و فرماندهی معظم کل قوا ایجاد کنیم که که هر یک از فرماندهان ما در سطوح مختلف نیروهای مسلح در صورت اراده بتوانند به صورت لحظه ای و به هنگام از تمام زیرمجموعه های خود جزئیات، نقاط قوت و ضعف، پیشرفت ها و ناکامی های آن به طور کامل آگاهی داشته باشند و بر آن اساس مدیریت مناسبی را اعمال کنند.

 

وی افزود: طبیعی است هرچه سطوح فرماندهان ما عالی تر و راهبردی تر باشند، این اشراف کلی تر و عام تر می شود و هر مقدار که واحدهای ما عملیاتی تر و تاکتیکی تر شوند این اشراف جزئی تر، دقیق تر و ظریف تر می شود.

 

سرلشگر باقری ادامه داد: با اشاره به اینکه اشراف فرماندهی نقش های بسیار بااهمیتی را بر عهده دارد و بهترین کمک به فرمانده در تصمیم گیری های اساسی خواهد بود، فرماندهان باید اشراف را به عنوان یک بازو و یک فرصت بی نظیر برای خود بدانند و در هنگام تصمیم گیری مسئولان اشراف و اطلاعات موجود در مجموعه اشراف می توانند بیشترین کمک را به تصمیم گیری مناسب فرماندهان داشته باشد. اشراف می تواند ابزار مناسبی در پیشرفت ما و ارتقای ماموریت ها و تحقق اهداف ما در مجموعه نیروهای مسلح باشد.

 

وی تصریح کرد: دو خواسته اساسی فرماندهی معظم کل قوا از تک تک فرماندهان نیروهای مسلح ارتقای توان رزمی و آمادگی های رزمی است و شما می دانید که هرگاه گزارش اشراف به محضر فرماندهی معظم کل قوا تقدیم می شود معظم له می فرمایند من به این مقدار پیشرفت قانع نیستم چرا که شما توانایی بیشتری از این راه دارید.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: در این مساله یعنی ارتقای آمادگی رزمی و دفاعی هم اشراف بایستی و می تواند کمک و یار مناسبی برای فرماندهان باشد و در حل مشکلات اساسی و کلیدی نیروهای مسلح اشراف باید بتواند این مشکلات را به خوبی شناسایی کند و آنها را جلوه بدهد و به فرمانده نشان دهد و راهکارهای مناسب را ارائه کند و فرمانده این اشراف را غنیمت بشمارد و در مسیر حل این مشکلات گام بردارد.

 

وی بیان داشت: ما باید اهمیت اساسی برای نیروهای انسانی قائل باشیم هرآنچه که ماموریت پیش می رود یا با دشواری مواجه می شود به نیروی انسانی ما برمی گردد که در اشراف باید این امکان به وجود بیاید که بهتر از گذشته عناصر شایسته و کارآمد در سطوح مختلف میانی و پایینی ما به خوبی شناسایی بشوند و موجبات ارتقای آنان فراهم شود تا کار به دست عناصر شایسته اداره شود.

 

سرلشکر باقری در پایان افزود: به حمدالله امروز در حوزه اشراف پیشرفت های بسیار مطلوبی حاصل شده و تمامی فرماندهان نیروهای مسلح مساله اشراف را در یگان های خود درنظر دارند.

 

 گفتنی است در این مراسم نیروی قدس سپاه برای پشتیبانی از محور مقاومت با عنوان یگان نمونه و سردار قاسم سلیمانی به عنوان موفق ترین فرمانده نیروهای مسلح معرفی شد و از سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با عنوان موفق ترین یگان درمیان نیروهای سپاه ، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی موفق ترین نیرو در میان یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام علی سعیدی موفق ترین سازمان عقیدتی در میان سازمان های عقیدتی نیروهای مسلح، سردار احمد عبدالله زاده موفق ترین سازمان در میان سازمان های حفاظت اطلاعات ناجا، امیر سرتیپ خلبان محسن دره باغی موفق ترین کارگروه در میان کارگروه های اشراف و ارزیابی و حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی به عنوان موفق ترین دفتر نمایندگی در نیروی قدس سپاه پاسداران تجلیل بعمل آمد.

هم چنین فرماندهان یگان های نمونه ظهر امروز به محضر فرمانده کل قوا مشرف و نماز ظهر و عصر را به امامت ایشان اقامه کردند.

 

 انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است