شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهبرگی دیگر از کارنامه درخشان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛ افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه

برگی دیگر از کارنامه درخشان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛ افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 13:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه با ظرفیت تولیدی 800  هزار تن آهن اسفنجی در سال روز شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت و معدن و تجارت و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) افتتاح می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه، با هدف تولید خوراک کارخانجات فولاد، گندله حاصل از سنگ آهن را از طریق عملیات احیا و با روش تکنولوژی پِرِد (PERED) که یک روش ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می‌نماید.

 

این پروژه که توسط موسسه عاشورای گروه تخصصی کربلا به صورت «مهندسی، تأمین کالا و ساخت»  (EPC) در شهرستان میانه آذربایجان شرقی اجرا شده است کمک می‌کند تا زنجیره تولید فولاد کشور که در سال‌های گذشته با مشکل مواجه بود به سمت توازن پیش برود.

 

کارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) است که با هماهنگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و تأیید مشاور زمینه تأمین کالای مورد نیاز این کارخانه را از طریق شرکت‌های داخلی فراهم نمود که این امر باعث جلوگیری از خروج ارز و اشتغال‌زایی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد.

 

در طول اجرای این طرح، برای حدود 300 نفر به طور مستقیم و حدود 800 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد شده است که بعد از افتتاح آن، برای 500 نفر به طور مستقیم و 1500 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال‌ پایدار ایجاد خواهد شد.

 

در اجرای قسمت‌های مختلف این پروژه از جمله سیویل و ساخت تجهیزات سعی شد، با ایجاد کارگاه‌های ساخت و تجهیز و آماده‌سازی از توانمندی نیرو‌های بومی و کارگاه‌های منطقه استفاده شود.

 

شایان ذکر است در راستای اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و شکل‌گیری اقتصادی متکی بر توان داخلی، قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) انجام فعاليت‌هاي معدنی در حوزه‌های اكتشاف، استخراج و فرآوری را در دستور كار خود قرار داده است.

 

از اهم پروژه‌ها در حوزه اكتشاف مي‌توان به اجراي عمليات حفاری اكتشافی در معادن طبس، گل‌گهر، سونگون و مس پروفيری در استان‌های جنوب و جنوب شرقی كشور و در حوزه استخراج به استخراج و حمل سنگ بوكسيت جاجرم و سنگ آهن گل‌گهر و در حوزه صنايع معدنی به احداث کارخانه تغلیظ مس سونگون، كارخانه توليد آهن اسفنجی ميانه و بافت اشاره نمود.

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است