شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهدر دیدار رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و رییس ستاد ارتش عراق تاکید شد: عدم پذیرش تغییر جغرافیای عراق/ تداوم همکاری ایران و عراق تا پاکسازی کامل عراق از لوث تروریستها

در دیدار رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و رییس ستاد ارتش عراق تاکید شد: عدم پذیرش تغییر جغرافیای عراق/ تداوم همکاری ایران و عراق تا پاکسازی کامل عراق از لوث تروریستها

منتشرشده در سپاه شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 08:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز، سرلشکر باقری و سپهبد الغانمی در دیداری بر عدم پذیرش تغییر جغرافیای عراق و تداوم همکاری ایران و عراق تا پاکسازی کامل عراق از لوث تروریستها تاکید کردند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سپهبد ستاد عثمان الغانمی رییس ستاد ارتش کشور عراق در رأس هیات عالیرتبه نظامی در سفر به ایران با سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

بنابر این گزارش، این سفر در چارچوب روابط عمیق و بلند مدت نظامی و راهبردی بین نیروهای مسلح دو کشور صورت گرفته و طرفین ضمن بررسی راهکارهای گسترش و تعمیق روابط، به تبادل نظر و مشورت پیرامون مسائل جاری منطقه، موضوع تروریسم و تحولات شمال عراق، بویژه مناطق عملیاتی مبارزه با داعش پرداختند.

سرلشکر باقری در این دیدار با تبریک پیروزی های ارتش و ملت عراق و پاکسازی بخش اعظم خاک این کشور از لوث تروریستهای تکفیری داعش بر ادامه حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از دولت، ارتش و حاکمیت عراق تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در این سفر مواضع مشترک دو کشور پیرامون نگرانی از برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حاکمیت عراق یکپارچه را به رسمیت می شناسد و تغییر جغرافیای عراق و جدا شدن قسمتی از این کشور به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.

 

وی افزود: کنترل مرز های مشترک عراق، تماماً با دولت قانونی این کشور خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران، حاکمیتی را برای احزاب و گروهها در مرزهای مشترک با ایران قائل نیست.

 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای استقرار در مرزهای مشترک با عراق به رییس ستاد ارتش عراق اعلام کرد، گفت: سپهبد الغانمی فردا (پنجشنبه) از مرزهای مشترک دو کشور از سمت ایران بازدید خواهد کرد.

 

رییس ستاد ارتش عراق نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ پیام درود مردم عراق به ملت ایران تصریح کرد: بحمدا... امروز با حمایت ها و کمکهای ایران و اراده و استقامت ارتش و نیروهای مردمی عراق، بخش اعظم سرزمین این کشور از اشغال تروریستها خارج شد.

 

سپهبد الغانمی پیروزی‌های کشور عراق در مبارزه با داعش را محصول قدرت و اراده ملت،دولت،ارتش و مردم این کشور و همکاری و محبت های جمهوری اسلامی ایران دانست و با بیان اینکه به ایران اعتماد کامل داریم گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بویژه در شرایط بسیار سخت در کنار ملت و دولت عراق بوده و اعتقاد داریم که ایران تا زمانی که عراق به ثبات برسد کنار ما خواهد بود.

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است