شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسردار سلامی در همایش مهارت‌آموزی سربازان: سرباز مظهر اقتدار ما است

سردار سلامی در همایش مهارت‌آموزی سربازان: سرباز مظهر اقتدار ما است

منتشرشده در سپاه دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 11:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شخصیت سرباز باید نماد شرافت، فداکاری و شهادت طلبی باشد، گفت: از آنجایی که ما می‌خواهیم با بزرگترین قدرتهای تاریخ بشر بجنگیم، لذا سرباز را باید در تراز این جهاد بزرگ تربیت کنیم.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه طی سخنانی در همایش مهارت‌آموزی سربازان، با بیان اینکه نگرش به سرباز و تحول آن باید از ذهن ها و دلهای ما آغاز شود، اظهار داشت: دایره نگاه به سرباز از یک ابزار به یک سرمایه و هویت و هدف در حال تغییر است.

سردارسلامی گفت: ما سرباز را بخشی از هویت ملی خودمان می‌دانیم و این نقطه تحول خواهد بود.

وی با بیان اینکه شخصیت سرباز باید نماد استحکام و شرافت و فداکاری و وفاداری و ایمان و جهاد و شهادت طلبی باشد، گفت: از آنجایی که ما می‌خواهیم با بزرگترین قدرتهای تاریخ حیات بشر با تکیه به سرباز بعنوان رکن دفاع بجنگیم، لذا سرباز را باید در تراز این جهاد بزرگ تربیت کنیم.

جانشین فرمانده سپاه افزود: البته حوزه جهاد سرباز فقط جنگ نظامی نیست و در عرصه جنگ فرهنگی و جنگ نرم سرباز خودش هدف دشمنان است.

سردارسلامی خاطرنشان کرد: فضیلت نیروهای مسلح ما نسبت به ارتش های جهان، بُعد شخصیتی و نیروی انسانی آن است وگرنه در ابزار، دشمن از ما جلوتر است.

وی گفت: دشمن هویت ما را هدف گرفته و لذا امریکایی ها از عبارت «امریکایی های غیر امریکایی» استفاده می‌کنند یعنی مردم کشورهایی دیگر که در جهت منافع امریکا حرکت می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه افزود: جوانان سرباز هم هویت ما هستند و هم امانتی نزد نیروهای مسلح که خانواده هایشان با تلاش و زحمت آنها را به اینجا رساندند.

سردارسلامی تاکید کرد: سربازان تربیت پذیر و مدیریت پذیرند و از تحقیر بیزارند و تکریم آنها را بزرگ می‌کند.

وی اظهار داشت: ما سربازهایی داریم که اساتید مسلم دانشگاه و نخبه هستند و ما باید بتوانیم اینها را برای پذیرش مسئولیت‌های بزرگ در جامعه آماده کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سرباز مظهر اقتدار ماست، گفت: ما نباید از موضع درجه به سربازان نگاه کنیم چراکه شاید نقش های ما متفاوت باشد اما در فضیلت شبیه به هم هستیم.

سردارسلامی با تاکید بر اینکه صداوسیما باید به ترسیم شخصیت سرباز توجه داشته باشد، تصریح کرد: با یک شخصیت آسیب دیده و تحقیر شده نمی‌توانیم در برابر دشمنان بزرگ بایستیم.

وی با بیان اینکه پادگانهای ما باید جذابترین مکان شهر باشند، افزود:   اگر فرمانده به مشکلات سرباز توجه کرده و در جهت رفع آن تلاش کند،  اتفاقات ناگوار نیز رخ نمی دهد، چراکه سربازها آسیب پذیرند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: از سال ٨٥ منشور سربازی در سپاه در جهت مهارت‌آموزی تهیه شده است.

انتهای پیام/02

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است