شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهحجت الاسلام والمسلمین سعیدی عنوان کرد: نقش و رسالت خطیر ملت ایران در فراهم سازی زمینه جهانی شدن اسلام/ مردم؛ زمینه ساز تحقق ولایت الهی هستند

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی عنوان کرد: نقش و رسالت خطیر ملت ایران در فراهم سازی زمینه جهانی شدن اسلام/ مردم؛ زمینه ساز تحقق ولایت الهی هستند

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 17:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:نماینده ولی فقیه در سپاه  تاکید کرد: ملت ایران امروز نقش و رسالت خطیری را در فراهم سازی زمینه جهانی شدن اسلام  با محوریت ولی فقیه و اطاعت و جهاد در راه آرمانهای بعثت و امامت بر دوش دارند.

به گزارش سپاه نیوز؛  آیین تکریم و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین استان ، در سالن همایشهای شهید سبحانی سپاه استان البرز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در این مراسم با تبریک اعیاد قربان و غدیر، با بیان اینکه مهمترین تدبیر خداوند متعال برای تکامل بشر،"بعثت" است، اظهار داشت: بعثت زندگی انسان را تا ابد خالص و زیبا کرده و  مبتنی بر دو رکن اساسی " شریعت "جامع و کامل و "رهبری" مطلوب می باشد .

 وی با بیان اینکه بدون نظام و سیستم نمی‌توان، شریعت را پیاده کرد و حکومت دینی به سیستم اجرایی و ساختار نیاز دارد ، از مجرای تحقق ولایت الهی، مرجعیت تبیین شریعت، تحقق حاکمیت توحیدی و صیانت از شریعت به‌ عنوان ویژگی‌های رهبری مطلوب نام برد .

نماینده ولی فقیه در سپاه  با اشاره به اینکه ولایت از ذات خداوند است، بیان کرد: مجرای تحقق ولایت الهی و حیات معنوی  انبیا هستند و خداوند متعال 124 هزار انسان والا را برای تحقق این مهم برای بشریت فرستادند.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکه پس از پیامبر اسلام، مجرای تحقق ولایت الهی ائمه معصومین(ع) هستند، اضافه کرد:  قانون فراگیر وکامل  دارای 2 شرط اساسی  پوشش دادن همه مقاطع زندگی انسان _ که تنها ذات خداوندمتعال می‌تواند آن را وضع کند_ و  مصونیت از خطا و اشتباه است و این قانون در عین استمرار، متناسب با متغیرهای زمانی و مکانی شرایط جامعه را به پیش می برد.

وی افزود: دین و شریعت، قانون جامع و کاملی است که تکامل افرین بوده و می تواند زیر بنای همه قوانین قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به اینکه بدی ها و خوبی ها ، حلال و حرام ها و پاکی  ها و ناپاکی ها، مقدس ها و نامقدس ها، هنجار و ناهنجارها یکی از لایه های مرزبندی بین اسلام و لیبرالیسم می باشد ، اظهار کرد: مکتب لیبرالیسم برخواسته از امانیسم تنها به حواس و عقل معطوف به تجربه در شناخت اکتفا می کند، اما اسلام علاوه بر حسّ و تجربه و عقل، وحی را به عنوان مهمترین منبع شناخت مورد توجه قرار می دهد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عنوان  انقلابی الهی، امروز تجربه بسیار مهمی برای ملت ایران است، افزود: بشریت در طول چند هزار سال گرفتار خطاو اشتباه استراتژیک  شد و از مکتب انبیاء فاصله گرفت ، اما امروز حکومتی اسلامی  بر مبنای اندیشه بعثت وتدبیر ذات باریتعالی و ولایت فقیه در ایران شکل گرفته است.

 حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکه حق حاکمیت با قدرت حاکمیت جداست، گفت: حق حاکمیت از ذات باریتعالی و قدرت حاکمیت از مردم است.

وی افزود: از دیدگاه امام راحل، مردم مجرای فعلیت ولایت الهی و زمینه ساز حاکمیتی که از جانب خدا معین شده است ،می باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان تاکید کرد: ملت ایران امروز نقش و رسالت خطیری را در فراهم سازی زمینه جهانی شدن اسلام  با محوریت ولی فقیه و اطاعت و جهاد در راه آرمانهای بعثت و امامت بر دوش دارند.

در پایان این مراسم با تقدیر از تلاشهای حجت الاسلام و المسلمین موحد در دوران مسئولیت، حجت الاسلام و المسلمین کرمی به عنوان مسئول جدید نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) منصوب شد.

انتهای پیام/02

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است