شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهفرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف نیروی زمینی سپاه خبر داد: برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه

فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف نیروی زمینی سپاه خبر داد: برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 08:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار عظیمی از برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدارمحمدنظر عظیمی فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف نیروی زمینی سپاه در نشست خبری از برگزاری اولین یادواره شهدای اطلاعات عملیات در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این یادواره مربوط به اطلاعات عملیات ۳ استان همدان، ایلام و کرمانشاه است که در قالب کنگره شهدای اطلاعات عملیات نیروی زمینی سپاه برگزار می‌شود.

وی زمان برگزاری این همایش را ۴ مرداد امسال اعلام کرد و افزود:به پاسداشت رشادت  شهدای غیور اطلاعات، ۲۱ جلد کتاب این حوزه   تالیف شده و ۱۲ جلد نیز در روز برگزاری یادواره رونمایی  می‌شود.

سردار عظیمی با اشاره به عملیات‌های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس توسط قرارگاه نجف اشرف گفت: قرارگاه نجف اشرف در دوران جنگ تحمیلی وظیفه اجرای ماموریت در سه استان کرمانشاه، همدان و ایلام را عهده دار بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف سپاه پاسداران در غرب کشور از تقدیم  ۲۶۵ شهید اطلاعات عملیات از ۳ استان مذکور خبر داد.

وی نیروهای اطلاعات عملیات را  از فداکارترین و فعالترین رزمندگان دوران دفاع مقدس دانست و گفت: آنها همواره با عملیات‌های سخت و پیچیده در دوران دفاع مقدس مواجه بودند و برنامه ریزی لازم را برای این عملیات ها انجام می دادند.

سردار عظیمی، شناسایی دشمن، موانع دشمن، استعداد دشمن و  ترتیب نیروهای دشمن را از جمله ماموریت های دشوار نیروهای اطلاعات عملیات عنوان کرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی نجف اشرف  تصریح کرد: نیروهای اطلاعات عملیات باید همه ابهاماتی که در طراحی عملیات ها وجود داشت برطرف می کردند و شهدای اطلاعات از گمنام‌ترین و ایثارگرترین شهدای دفاع مقدس بودند.

سردار عظیمی اشاره ای نیز به تولید یک تله فیلم درباره زندگینامه «شهیدجواد زنگنه» از شهدای اطلاعات عملیات داشت و گفت: همچنین تصمیم بر محتواسازی از اسناد مربوط به شهدای اطلاعات عملیات داریم و این محتواهای تولید شده را در رسانه‌های جمعی انتشار می‌دهیم.

سرهنگ  بیانوندی دبیر برگزاری این یادواره نیز از جمع‌آوری ۵ هزار سند مربوط به شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه نجف شامل عکس، خاطره، دست‌نوشته و وصیت‌نامه تاکنون خبر داد.

وی افزود: هدف ما این است که تولیدات مناسبی در حوزه های فرهنگی و هنری با استفاده از این اسناد داشته باشیم.

انتهای پیام/02

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است