شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسرلشکر جعفری در مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم: نسل جوان مومن یکی از معجزات و برکات انقلاب اسلامی است

سرلشکر جعفری در مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم: نسل جوان مومن یکی از معجزات و برکات انقلاب اسلامی است

منتشرشده در سپاه جمعه, 16 بهمن 1394 ساعت 05:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرمانده کل سپاه گفت: نسل جوان امروز انقلاب، نسلی آگاه، مومن، انقلابی و بصیر و پا به کار انقلاب و از نظر فراوانی تعداد و درصد بیشتر از دوران ابتدایی جنگ است.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت شهید حمیدرضا اسداللهی در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی با اشاره به وصیتنامه شهید گفت: من هم به تأسی از شهید اسداللهی می‌خواهم شکر کنم نعمت‌های بزرگ الهی را، نعمت انقلاب اسلامی، نعمت ولایت فقیه و نعمت رهبری معظم انقلاب اسلامی و خدا را شکر می کنیم برای نعمت مردم خوب و نسل سوم انقلاب که یکی از معجزات این انقلاب اسلامی است. خدا را به خاطر همه این نعمت‌ها شکر می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم عاجزانه که به ما توفیق بدهد که این شکر نعمت فقط در زبان نباشد و بتوانیم در عمل شکر این نعمت‌های بزرگ را که در این دوران نصیب ما شده انشاءالله به جا بیاوریم.

وی افزود: این انقلاب اسلامی که اینگونه عاشق و جانباخته دارد، امروز که 37 سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد فراز و نشیب‌ها و تهدیدها و خطرات بسیار جدی و بزرگ در انقلاب اسلامی داشتیم. وضعیتی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک جریانی از آب شیرین در میان یک اقیانوس آب‌های تلخ و ناگوار یاد کردند و توصیه‌ای که داشتند به حقیر همین بود که تلاش کنید که این مرزها حفظ بشود. ما باید مرز انقلاب اسلامی را با ضد انقلاب حفظ کنیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به هر حال امروز ما از چنین نعمتی برخودار هستیم و نسل جوان امروز انقلاب، نسلی آگاه، مومن، انقلابی و بصیر و پا به کار انقلاب و از نظر فراوانی تعداد و درصد بیشتر از دوران ابتدایی جنگ است. بخواهیم مقایسه کنیم نسبت جمعت گروه‌هایی را که در جبهه‌ها حاضر شدند با نیروهایی که امروز در گردانهای مختلف بسیج آماده هستند و سازماندهی شدند، این تعداد و این نسبت امروز از نظر کمیت هم بیشتر است. چه کار باید کنیم تا شکر این نعمت بزرگ الهی را به جا بیاوریم. اولین اقدامی که باید کنیم این است که باید از خودمان بگذریم و خودمان را نبینیم خاصیت شهید این است، خودش را نمی‌بیند، نیاز اسلام و انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت را در نظر می گیرد و این حرکتش است.

جعفری گفت: خداوند ویژگی‌هایی در انسان‌هایی مثل شهید اسداللهی که می‌روند شهید می‌شوند قرار داده از جمله غیرت، شجاعت، بصیرت، ایمان به خدا، معنویت و این ها صفاتی است که در همه نیست. آدم‌ها متفاوت هستند از نظر ظاهر و قد و قیافه و اخلاق و رفتار. در این صفات هم متفاوت هستند ولی هنر ما اگر بخواهیم جا پای شهید بگذاریم این است که انقلاب اسلامی را درک کنیم و شرایط را بفهمیم، بسنجیم و نیاز را حس کنیم.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی لازم است از خودمان بگذریم و با توجه به استعدادی که خدای متعال به ما داده با روحیه جهادی نقش خودمان را به انقلاب اسلامی ایفا کنیم.

جعفری در ادامه گفت: تحولاتی که در منطقه هست و این حوادثی که در سال‌های اخیر دارد اتفاق می‌افتد نتیجه مثبت آن آماده شدن نزدیک به دویست هزار نیروی مسلح جوان در کشورهای منطقه بوده است.

وی افزود: خودسازی یک نیروی جوان انقلابی امروز این است که عزمش را راسخ کند برای توانمند کردن خود برای ایفای نقش در انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و در این مسیر اگر کسی قرار گرفت فرصت بی‌نظیری است.

جعفری گفت: گذشتن از خود برای جنگ نرم، خودسازی، ساختن کشور، جهاد در عرصه‌های غیر از رزم البته سخت تر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان ضمن تشکر از مرکز  مطالعات راهبردی تربیت اسلامی اضافه کرد: ‌انشاءالله که خداوند توفیق شهادت به همه ما بدهد و علاوه بر جهاد سخت در مسیر جهاد در جنگ نرم انشاءالله قرار بگیریم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است