شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهدبیر قرار گاه شهدای دریایی خلیج فارس: اولین مرحله طرح راهیان نور دریایی خلیج فارس با موفقیت اجرا شد

دبیر قرار گاه شهدای دریایی خلیج فارس: اولین مرحله طرح راهیان نور دریایی خلیج فارس با موفقیت اجرا شد

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 20 فروردين 1396 ساعت 16:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: دبیر قرار گاه شهدای دریایی خلیج فارس از اجرای موفق مرحله نخست طرح راهیان نور دریایی خلیج فارس در اسفند 95 و فروردین 96 خبر داد.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ ناوسالار پاسدار کاتبی دبیر قرار گاه شهدای دریایی خلیج فارس گفت:  مرحله نخست طرح راهیان نور دریایی که با هدف تبیین حماسه ها و معرفی حماسه سازان نیروی دریایی و مدافعان خلیج فارس و تنگه هرمز در طی هشت سال دفاع مقدس و سال های پس از آن شکل گرفت، به توفیق الهی به خوبی اجرا شد.

 

ناوسالار کاتبی خاطر نشان کرد: راهیان نور دریایی تحت اداره قرارگاه نور،  فعالیت خود را به صورت رسمی در سال  90 با مدیریت سردار تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه  در سه منطقه شامل منطقه یکم به مرکزیت بندرعباس، منطقه دوم به مرکزیت بوشهر و منطقه سوم با محوریت ماهشهر آغاز کرد. 

 

وی گفت: امسال نیز مانند سال های گذشته، قرارگاه نور از اواخر اسفند ماه 95 تا 14 فروردین ماه 1396 افتخار خدمتگزاری به جمع زیادی از علاقمندان و مشتاقان راهیان نور دریایی در استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان را داشت. 

 

 دبیر قرار گاه شهدای دریایی خلیج فارس افزود: راهیان نور دریایی بخش قابل توجهی از  برنامه های فرهنگی طرح را ،  از ساحل به دریا و جزایر و نیز بالعکس متمرکز کرد و با این وجود، مهم ترین رکن در تبیین حماسه های دریایی را راویان با تجربه که بعضا از فرماندهان و مدیران شاغل و پیشکسوت نیروی دریایی بودند، تشکیل داد. 

 

ناوسالار کاتبی در ادامه گفت: جزایر هرمز، لارک، قشم و تنگه هرمز در منطقه یکم صاحب الزمان(عج)؛ جزایر ابوموسی فارور، تنب بزرگ و تنب کوچک در منطقه پنجم امام محمد باقر(ع)، موزه و یادمان شهید رییس علی دلواری، زادگاه سردار شهید مهدوی و همچنین جزیره خارک در منطقه دوم و زیارتگاه و یادمان شهدای والفجر8 در اروندکنار منطقه سوم دریایی امام حسین(ع) از جمله نقاط هدف بازدید زائران در کاروان های راهیان نور دریایی بود. 

 

وی افزود: امسال در اجرای این طرح، منطقه چهارم دریایی ثارالله(ع) نیز به عنوان پشتیبانی از سایر مناطق و اعزام شناور برای انجام ترابری دریایی فعالیت داشت. 

 

دبیر قرارگاه شهدای دریایی خلیج فارس از تهیه و پخش ویژه برنامه های دیداری و شنیداری از رسانه های ارتباط جمعی به ویژه صدا و سیما، پخش زنده افتتاح طرح راهیان نور دریایی، ارتباط های مستمر تلفنی، تصویری و رادیویی از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیویی و فضاسازی های شهری در استان های محل برگزاری طرح راهیان نور دریایی به عنوان ویژگی های طرح راهیان نور دریایی یاد کرد. 

 

انتهای خبر /09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است