شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهمعاون علمی و فناوری رئیس جمهور : هدایت شرکتهای دانش بنیان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) باعث افتخاراست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور : هدایت شرکتهای دانش بنیان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) باعث افتخاراست

منتشرشده در سپاه سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 15:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به فعالیت 2800 شرکت دانش‌بنیان در ایران عنوان کرد: اینکه جایی مانند قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در کشورمان وجود دارد که می‌تواند همه این شرکت‌ها را در مسیر صحیح هدایت کند موجب افتخار است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در همایش مدیران و مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان، نبود بازار کار است، گفت:اقتصاد نفتی و فروش نفت خام، کارآفرینی را در کشور ما با مشکل مواجه کرده و سبب شده است به سراغ فعالیت‌های دانش‌بنیان نرویم. در وضعیت کنونی، خام‌فروشی معنایی ندارد و در شرایط حاضر، علم و دانش است که حرف اول را می‌زند.

وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به عنوان یک مجموعه بزرگ سازندگی، می‌تواند هزاران نفر از متخصصان و گروه‌های تخصصی را به دنبال خود در مسیر پیشرفت قرار دهد.

ستاری با اشاره به فعالیت 2800 شرکت دانش‌بنیان در ایران عنوان کرد: اینکه جایی مانند قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در کشورمان وجود دارد که می‌تواند همه این شرکت‌ها را در مسیر صحیح هدایت کند موجب افتخار است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: «ما می‌توانیم» شعاری است که در فرهنگ ما وجود دارد اما از سوی دیگر، در طول برخی دوره‌های تاریخی به ایرانیان القا شده که «نمی‌توانند» هر چند همواره افرادی بوده‌اند که می‌خواهند سدها را بشکنند و عکس این مسئله عمل کنند.

ستاری با بیان اینکه هیچ قراردادی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کشورهای خارجی منعقد نشده است گفت: جوانان ما در تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته‌های فنی و مهندسی، رتبه دوم جهانی را دارند و معادل کشور آمریکا، مهندس در دانشگاه‌های کشورمان تربیت می‌شوند بنابراین باید به این جوانان اعتماد به نفس بدهیم و نیروی انسانی را قدر بدانیم زیرا همین عامل سبب تحول در اقتصاد می‌شود.

معاون رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: داشتن معادن نفت و گاز، سنگ و فلزات گرانبها در دنیای امروز ملاک پیشرفت نیست بلکه دانشی که برای استخراج آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد اهمیت دارد.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است