شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهمرحله نخست رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۶ نیروی زمینی سپاه آغاز شد

مرحله نخست رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۶ نیروی زمینی سپاه آغاز شد

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 23 بهمن 1399 ساعت 12:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مرحله نخست رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۶ نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی جنوب غرب کشور آغاز شد.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ رزمایش پیامبر اعظم (ص)۱۶ نیروی زمینی سپاه با محوریت قرارگاه منطقه ای کربلا از صبح امروز (پنجشنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه،سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان ،مسئولین و کارشناسان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص)، ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه در منطقه عمومی جنوب غرب کشور آغاز شد.

 

بنا بر این گزارش ، پس از انجام مراحل مقدماتی و جابجایی و استقرار یگان ها و تجهیزات ، تمرین پاسگاه فرماندهی و بازی‌جنگ ،اجرای عملیات های سد رخنه، هلی برن و ضد های برن و آتش های توپخانه و ادوات در مرحله نخست رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۶ اجرا شد.

 

اتخاذ رویکرد آفندی بر اساس دکترین جدید سپاه مبنی بر استراتژی دفاعی متکی بر عملیات تهاجمی،اجرای عملیات دفع رخنه به صورت ترکیبی از نیروهای زرهی و پیاده در شب و اجرای عملیات تهاجم شبانه هوانیروز از ویژگی‌های برجسته رزمایش پیامبر اعظم (ص)۱۶ نیروی زمینی سپاه به شمار می رود.

 

گفتنی است ؛یگان های برگزیده تکاور، زرهی، موشکی، پهپاد و جنگال نیروی زمینی سپاه و هوانیروز سپاه در رزمایش پیامبر اعظم ۱۶ به اجرای ماموریت بر اساس سناریوی رزمایش می‌پردازند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است