شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهفرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) عنوان کرد: آمادگی قرارگاه برای اشتغال زایی پایدار در کرمان

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) عنوان کرد: آمادگی قرارگاه برای اشتغال زایی پایدار در کرمان

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 12 آذر 1399 ساعت 12:08
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: اگر حوزه کشاورزی و معدن را فعال کنیم شغل پایدار و زندگی آبرومندانه برای مردم ایجاد می‌شود و این ظرفیت در استان کرمان وجود دارد و قرارگاه آمادگی  انجام آن را دارد.


به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)  در حاشیه ‌امضای تفاهم‌نامه اجرای بزرگترین سیل‌بند جنوب استان توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار داشت: قرارگاه در استان کرمان قریب به 72 پروژه از جمله سد سیرجان، سد بافت، کارخانه فولاد بافت فاز اول، تقاطع‌های شهیدان الله‌دادی و بادپا، زیرگذر آزادی، راه انار رفسنجان و... را در طول 31 سال گذشته به اتمام رسانده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) عنوان کرد: امروز هم 10 پروژه در استان داریم به عنوان نمونه طرح تغلیظ مس درآلو، سد صفارود، توسعه فولاد بافت 2، پروژه‌های معادن جنوب استان کرمان و... را در دست اجرا داریم.

وی با بیان اینکه قرارگاه  طی سالیان سال در استان کرمان خدمات خوبی داشته و خواهد داشت، افزود: حدود 2 هزار نفر نیروی انسانی و 500 دستگاه ماشین‌آلات سازمانی در استان کرمان داریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)  با بیان اینکه  قرارگاه در کرمان یک کارگاه مجهز، منظم و تکمیلی بعد از تهران دارد که پل‌های خاصی را می‌توانند بسازد و نصب کنند، عنوان کرد: باید برای آنها کار تعریف شود که وجود کارگاه به صرفه باشد و جمع نشود و این فرصت مناسبی برای استان است.

سردار محمد با اشاره به اینکه در بخش‌های محرومیت‌زدایی هم قرارگاه در استان کرمان فعال است، افزود: فقط امسال قرارگاه خاتم حدود 23 میلیارد تومان پروژه محرومیت‌زدایی در استان انجام داده است، قرارگاه از جای دیگری درآمد ندارد و فقط همین پروژه‌هاست، اما از منابع موجود استفاده لازم را می‌بریم.

وی تصریح کرد: پروژه‌های کوچک مقیاس و عام‌المنفعه عمرانی از جمله احداث 150 واحد مسکن معلولین در استان در حال انجام است و در زمینه اقدامات حمایتی و معیشتی در استان آمادگی داریم کارگاه‌های کوچک اشتغالزایی در نقاط محروم برای زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست و... ایجاد کنیم.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه از آمادگی در مورد اقدامات حمایتی و معیشتی در جنوب استان خبر داد و گفت: در حوزه کشاورزی هم اگر اراضی مستعد در جنوب استان کرمان را بتوانیم بحث آب آن را حل کنیم آمادگی داریم که توسعه و در اختیار مردم قرار بدهیم تا به صورت تعاونی بتوانند بهره‌برداری کنند.

سردار محمد اظهار کرد: در این حوزه تفاهنامه جامعی با وزارت جهاد کشاورزی داریم که این اجازه را دادند  اراضی ملی را شناسایی و با همکاری جهاد کشاورزی تبدیل به فرصت برای کشاورزی کنیم و در اختیار تعاونی‌ها قرار دهیم که کاری مردم‌نهاد است، تا سقف 500 هزار هکتار با وزارت جهاد کشاورزی تفاهنامه داریم و تاکنون 50 هزار هکتار عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: کرمان استان غنی است به لحاظ ظرفیت‌ها اما فقر در گوشه گوشه استان مشهود است و مردم گرفتار هستند، اولا به جای اینکه به سمت محرومیت‌زدایی از طریق روش‌های معمول برویم البته باید باشد اما اگر حوزه کشاورزی و معدن را بتوانیم فعال کنیم شغل پایدار و زندگی آبرومندانه برای مردم ایجاد می‌شود و این ظرفیت در استان است و قرارگاه آمادگی دارد که انجام دهد.

دکتر محمد خاطرنشان کرد: با حجم پروژه‌های زیادی که در کشور دچار عدم‌النفع است اگر این اتفاق بیفتد قرارگاه می‌تواند خدمات شایان و قابل توجهی انجام دهد و برای کارکردهای آتی اگر این ظرفیت در بودجه دیده و از آن استفاده شود فرصت خوبی است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است