شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهفرمانده سپاه قدس گیلان: ۷۵ برنامه محوری هفته بسیج در استان گیلان برگزار می شود

فرمانده سپاه قدس گیلان: ۷۵ برنامه محوری هفته بسیج در استان گیلان برگزار می شود

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 28 آبان 1399 ساعت 12:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به پیش بینی بیش از۸۶۷ برنامه برای هفته بسیج در استان، گفت: از این میان بیش از ۷۵ برنامه محوری در سطح گیلان برگزار می شود.


به گزارش سپاه نیوز: سردار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بسیج با بیان اینکه بسیج در طول این سال‌ها در انقلاب نقش بی بدیلی داشته است، گفت: بسیجیان انسان‌های گمنام و عاشق خدمت هستند که تنها برای رضایت خداوند کار می‌کنند و موفقیت‌های زیادی را برای کشور کسب کرده‌اند.

وی شعار هفته بسیج امسال را «پیشرو در خدمت و امیدآفرینی» عنوان و اظهار کرد: امیدآفرینی بحث مهمی است و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید شده است اما متأسفانه دشمنان و برخی دوستان نادان بر طبل ناامیدی می‌کوبند لذا بسیج برای اثبات ولایتمداری خود بر امیدآفرینی تکیه دارد.

اجرای راهیان نور مجازی با حضور ۱۰ هزار دانش آموز گیلانی

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه بسیج امید مستضعفین و محرومین است، تصریح کرد: ۸۶۷ برنامه برای هفته بسیج در استان در نظر گرفته شده که ۷۵ برنامه آن محوری است و بسیجیان علی رغم وجود بیماری کرونا با طراحی و همت خود در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی می‌کنند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه در حوزه فرهنگی از طریق رسانه‌های مختلف و در قالب فضای مجازی در خصوص یادواره شهدا به ویژه شهدای سلامت برنامه‌هایی تدارک دیده شده است، افزود: با همکاری آموزش و پرورش طرح «راهیان نور مجازی دانش آموزان» با استفاده از ظرفیت شبکه شاد در دستور کار است.

وی با تاکید بر اینکه راهیان نور مجازی برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود، اظهار کرد: این طرح با استفاده از حدود ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان در گلزار شهدای رشت و حسینیه‌ها و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان به برنامه‌های این نهاد در حوزه محرومیت زدایی اشاره و بیان کرد: ۱۱۴ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در هفته بسیج تحویل مددجویان داده می‌شود و ۱۴ هزار بسته در قالب کمک مومنانه در شهرهای گیلان توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تعداد پایگاه‌های انتقال خون در رشت کم است، خاطرنشان کرد: هنوز تلاش‌های ما برای راه‌اندازی واحدهای خون گیری به نتیجه نرسیده در حالی که ما علاوه بر تأمین نیاز خون استان، می‌توانیم نیاز سایر استان‌ها را نیز تأمین کنیم.

سردار عبدالله‌پور با تأکید بر ضرورت اقناع افکار عمومی مبنی بر ضرورت پیشگیری از کرونا، گفت: بهترین روش پیشگیری از کرونا روی آوردن به غربالگری مجدد همه جمعیت استان گیلان است و هر کسی که دچار این بیماری بود قرنطینه خانگی یا در صورت نیاز به نقاهتگاه‌ها انتقال می‌یابد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بسیج ضامن امنیت کشور است و در همه حوزه‌ها با کمک مردم علیه ضدانقلاب ایستادگی می‌کند، تصریح کرد: اجازه آسیب رساندن به مردم و انقلاب را نمی‌دهیم.

برای حل مشکلات کشور نیازمند مدیران شجاع هستیم

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات کشور به تحریم‌ها مربوط نیست، افزود: چندین تن اجناس در گمرک وجود داشت که به دلیل تاریخ مصرف گذشته بودن معدوم شد در حالی که اگر از ابتدا برای توزیع آن درست برنامه ریزی می‌شد چنین وضعیتی رخ نمی‌داد.

وی روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی و انقلابی را راهکار رفع معضلات جامعه دانست و عنوان کرد: مدیر باید شجاع و قدرت ریسک داشته باشد و حل مشکلات فعلی کشور نیز با وجود مسئولین اجرایی فعلی امکان پذیر نیست.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه آمار دقیق انبارهای دارو در استان گیلان را نداریم بیان کرد: انبارهای رسمی قانوناً باید جایی ثبت شود و در این زمینه به روز هستیم اما انبارهای غیررسمی وجود دارد که باید پیگیری و ساماندهی و نظارت شوند.

فرمانده سپاه گیلان انبارهای غیررسمی دارو را در حکم احتکار دانست و اظهار کرد: اگر اقلام دارویی این انبارها به بازار تزریق شود، کمبودها جبران می‌شود.

وی تصریح کرد: به کمک بازرسان تعزیرات و صمت استان در حال نظارت میدانی هستیم اما امید زیادی به آن نداریم زیرا عمده مشکلات مربوط به پشت پرده است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است