شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهمعاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه : خدمات رسانی به ۱۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان های سپاه

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه : خدمات رسانی به ۱۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان های سپاه

منتشرشده در سپاه سه شنبه, 22 مهر 1399 ساعت 15:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: دکتر عبداللهی: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سپاه بستری شدند که ۹۵ درصد بهبود یافتند و هم اکنون ۵۵۰ بیمار بستری هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر احمد عبداللهی معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در حاشیه ارتباط زنده تصویری فرمانده کل سپاه پاسداران با فرماندهان سپاه استانی تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کنار وزارت بهداشت و مردم بودیم و در ابلاغیه‌های قبلی مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) ۷۰ درصد تخت هایمان در اختیار بیماران کرونا قرار گرفت، اما اخیراً که فرمودند حداکثر ظرفیت‌ها اختصاص یابد با دستور عملیاتی فرمانده کل سپاه این امر محقق شد.

 

وی گفت: بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌های سپاه داریم که همه آماده ارائه خدمت است و به گونه‌ای برنامه ریزی کرده ایم که هیچ بیمار کرونایی بدون بستری نداشته باشیم.

 

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه افزود: غیر از بیماران کرونایی خدمات دیگری هم در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سپاه ارائه می‌شود که آن‌ها هم ادامه خواهد داشت.

 

دکتر عبداللهی ادامه داد:  برای برپایی بیمارستان‌های سیار و صحرایی با درخواست وزارت بهداشت وارد عمل می‌شویم و غیر از این همه بیمارستان‌های ثابت ما ظرفیت هایشان را در اختیار بیماران کرونایی قرار دادند.

 

وی افزود: در مقاطعی بالاترین تخت‌های بستری برای بیماران کرونایی در بیمارستان‌های سپاه بود به طوری که در بیمارستان بقیه الله(عج) در ماه‌های گذشته در یک زمان بیش از ۵۵۰ بیمار بستری بودند.

 

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه  گفت: امروز ۲۹۳ بیمار بستری در بیمارستان بقیه الله داریم و در کل بیمارستان‌های ما تاکنون ۱۲ هزار نفر بیمار کرونایی بستری شدند که ۹۵ درصد آن‌ها بهبود پیدا کردند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است