شما اینجا هستید: خانهگزارش تصویریاخبار برگزیدهرئیس ستاد کل نیروهای مسلح : لزوم ابداع روش‌های انقلابی برای مقابله با تهدیدات / دشمن به‌دنبال ایجاد فتنه‌ جدید در منطقه است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح : لزوم ابداع روش‌های انقلابی برای مقابله با تهدیدات / دشمن به‌دنبال ایجاد فتنه‌ جدید در منطقه است

منتشرشده در اخبار برگزیده سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 13:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرلشگر باقری اظهار داشت:دشمن می‌خواهد با ایجاد فتنه جدید نفوذ منطقه‌ای ایران را کاهش دهد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست ستاد کل نیروهای مسلح تقویت ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با قدردانی از حضور به موقع، مفید و موثر ارتش در جریان زلزله اخیر کرمانشاه گفت: اگر در این زلزله کمک نیروهای مسلح نبود مطمئنا آلام بیشتری به مردم منطقه کرمانشاه وارد می آمد. 

 

سرلشکر باقری در ادامه افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ایجاد شکاف بین نیروهای مسلح استفاده می‌کنند اما نیروهای مسلح و ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران با درایت و تدبیر خود مانع این شکاف شده اند به نحوی که در اوج وحدت و همدلی قرار دارند.

 

وی افزود: انتخاب شعار " ارتش انقلابی" برای همایش فرماندهان عالی رتبه ارتش انتخاب بسیار درست و بجایی است که نشان از هوش و تدبیر ارتش در این برهه از زمان و نیز توجه به خواست فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه دارد.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به شرایط خطیر منطقه غرب آسیا اشاره کرد و گفت: امروز ما یک دوره سخت در مبارزه با دشمنان تکفیری را پشت سر گذاشته و بحمدالله موفق شده‌ایم شر دشمنان و گروهک‌های الحادی را از سر منطقه کم کنیم، اما این پایان کار نیست و مطمئناً دشمنان ما بیکار ننشسته و اتحاد دیگری را همانگونه که تاکنون دیده‌ایم برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد می‌کنند.

 

وی ادامه داد: نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا موقعیت دشمنان اسلام و انقلاب را به خطر انداخته است لذا آنها می‌خواهند با ایجاد فتنه در جهان اسلام جلوی این نفوذ را بگیرند و متاسفانه بعضی از کشورهای منطقه نیز در این راه با هزینه کرد صدها میلیارد دلار همراه و همگام با آنها شده‌اند.

 

سرلشکر باقری با بیان اینکه امروز میزان نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه بسیار زیاد است، افزود: توطئه‌های دشمنان برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران نقطه توقف و پایانی ندارد و بعد از اضمحلال گروه‌های تکفیری توطئه‌های دیگری از جمله اعلام قدس شریف بعنوان رژیم جعلی صهیونیستی را کلید زدند که ان شالله این توطئه‌ها نیز شکست خواهد خورد.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح وظیفه و ماموریت نیروهای مسلح را ارتقای سطح بازدارندگی دانست و اظهار داشت: بازدارندگی نیروهای مسلح پاسخگوی طرح‌ها و نقشه‌های دشمنان است و الحمدلله امروز این بازدارندگی در حد مناسب و مطلوب موجود است و به همین دلیل دشمن به این نتیجه رسیده که امکان حمله به کشور ما را ندارد. 

 

وی به ایران هراسی دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از توطئه‌های بزرگ دشمنان علیه ایران اسلامی بحث ایران هراسی می‌باشد تا در لوای آن بتوانند میلیاردها دلار اسلحه و مهمات به کشورهای منطقه ما بفروشند ، اما آنها می‌‌دانند که جنگ علیه ایران اسلامی ضررهای بسیار زیادی برای آنها بدنبال دارد.

 

سرلشگر باقری در این برهه از زمان و شرایط منطقه را بسیار مهم بر شمرد و گفت: درست است که عقل و منطق می‌گوید جنگ دشمن علیه ایران اسلامی برای آنها جز ضرر دستاورد دیگری نخواهد داشت اما ما باید بدانیم متاسفانه دشمنان ما از عقل و منطق در رفتارشان برخوردار نیستند لذا با اشراف و مراقبت همه جانبه نسبت به تحرکات دشمن، باید همواره هوشیار و پا در رکاب باشیم.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه، ابداع روش‌های انقلابی و جهادی در مقابله با دشمنان را بسیار مهم دانست و ادامه داد: انتظار فرماندهی معظم کل قوا از ارتش و سایر نیروهای مسلح ، بکارگیری روش‌های انقلابی در ارتقای توان دفاعی می‌باشد چرا که این روش باعث ارتقای توان رزمی و هم افزایی همه جانبه شده و کشور را در شرایط حاد منطقه از شر دشمنان محفوظ داشته و یأس و نا امیدی را از بین می برد.

 

وی در پایان آموزش، پژوهش، ایستادگی در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان، توجه به گنج بی پایان نیروهای وظیفه و مهارتمند نمودن آنان و بصیرت افزایی را از عوامل مهم در موفقیت نیروهای مسلح دانست و ضمن تقدیر از رویکرد انقلابی و تحولی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد آمادگی نیروهای مسلح به سطح عالی تری ارتقا یابد.     

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است