شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانفرمانده سپاه ناحیه خرم‌دره: واقعه غدیر خم در خرم‌دره برای نخستین بار بازسازی می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌دره: واقعه غدیر خم در خرم‌دره برای نخستین بار بازسازی می‌شود

منتشرشده در زنجان یکشنبه, 18 تیر 1396 ساعت 14:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : فرمانده سپاه ناحیه خرم‌دره با بیان اینکه نمایش زنده و میدانی وقایع تاریخی اسلام به منظور انتقال مفاهیم دینی به مخاطبان به ویژه جوانان بسیار تاثیرگذار است، گفت: بر همین اساس واقعه غدیر خم در خرم‌دره بازسازی می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سرهنگ پاسدار محسن احمدی‌تبار فرمانده سپاه ناحیه خرم‌دره ، با بیان اینکه نمایش زنده و میدانی وقایع تاریخی اسلام به منظور انتقال مفاهیم دینی به مخاطبان به ویژه جوانان بسیار تاثیرگذار است، اظهار کرد: بر همین اساس واقعه غدیر خم در خرم‌دره بازسازی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه واقعه غدیر خم برای نخستین بار در خرم‌دره بازسازی می‌شود، اضافه کرد: هدف اصلی در اجرای برنامه بازسازی واقعه غدیر، تبیین فلسفه ولایت برای مخاطبان است.

 

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌دره با اشاره به تاریخچه واقعه غدیرخم، تصریح کرد: این روز یکی از بزرگترین اعیاد شیعیان سراسر جهان است.

 

سرهنگ احمدی‌تبار با بیان اینکه حفظ و حراست از این واقعه تاریخی یکی از وظایفی است که بر عهده ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: می‌توان با تبیین صحیح آن برای نسل‌های حال و آینده در مسیر ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری حرکت کرد. این موضوع باید هرچه بیشتر در بین مردم تبیین و تعمیق شود.

 

غدیرخم از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام(ص) در زمان بازگشت از حجة‌الوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیرخم، امام علی(ع) را ولی و جانشین خود معرفی و حاضران که بزرگان صحابه نیز در میان آنها بودند در این مکان با امام علی‌(ع) بیعت کردند.

 

 

 

انتهای خبر /09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است