شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانمسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان:امر‌ به‌ معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های مومن است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان:امر‌ به‌ معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های مومن است

منتشرشده در زنجان شنبه, 06 شهریور 1395 ساعت 13:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت‌الاسلام والمسلمین متین گفت: امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی‌های مومن است.

به گزارش سپاه نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین علی متین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان علی متین در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه و امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: هنوز ارزش و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در بین مسلمانان و جامعه دینی تبیین نشده است.

وی گفت: افرادی که فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ادا می‌کنند، در چتر رحمت الهی قرار می‌گیرند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان امر به معروف و نهی از منکر کردن را یکی از ویژگی‌های مومنان برشمرد و گفت: اگر کسی مومن باشد و امر به معروف نکند به زعم خود مومن است، ولی به تعبیر قرآن کریم مومن نیست.

وی با اشاره به اینکه ویژگی مومن بودن شخص، موجب می‌شود که فرد امر به معروف کند، افزود: اگر این اتفاق رخ دهد، نماز هم اقامه شده و زکات پرداخت می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین متین با اشاره به اینکه فرد مومن باید مورد رحمت الهی قرار بگیرد و شایستگی آن را دارد، اما حلقه واسطه امر به معروف و نهی از منکر است، اضافه کرد: همین امر موجب می‌شود، رحمت جامعه را فرا گیرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تعطیل کردن امر به معروف و نهی از منکر را به منزله تعطیل کردن برکات الهی عنوان کرد و گفت: بخشی از مشکلات ما مربوط به ادارات و دولت است و بخش دیگر مربوط به ایمان و تعطیل شدن دستورات دینی است که باید به این امر نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید دقت داشته باشند، اگر یک تحلیل غیر منصفانه یا کذب است گفته نشود، گفت: نباید مطالبی منتشر شود که موجب ضعف دولت و حاکمیت شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین متین با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره رسانه‌ای امر به معروف و نهی از منکر گفت: این جشنواره تکریم از بزرگ مردان رسانه است و اتفاق خوبی است که در استان رخ داده است و باید استمرار داشته باشد.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است