شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانرئیس بسیج سازندگی استان زنجان خبر داد : اجرای پروژه راه خیرآباد ماهنشان به چاراویماق آذربایجان شرقی 

رئیس بسیج سازندگی استان زنجان خبر داد : اجرای پروژه راه خیرآباد ماهنشان به چاراویماق آذربایجان شرقی 

منتشرشده در زنجان شنبه, 01 آذر 1399 ساعت 09:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس بسیج سازندگی استان زنجان گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در حال اجرای پروژه راه خیرآباد ماهنشان به چاراویماق آذربایجان شرقی است که این پروژه سبب می‌شود تا ۲۵ روستای اوریاد ماهنشان از بن‌بست خارج شوند.

به گزارش سپاه نیوز؛ پیری رئیس بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به این‌که قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با همکاری اداره راهداری در حال اجرای پروژه راه "خیرآباد ماهنشان به چاراویماق آذربایجان شرقی" است اظهار داشت: این مسیر هفت کیلومتری یک راه بین استانی است که اگر افتتاح شود مردم اوریاد ماهنشان با 30 کیلومتر پیمایش مسیر به راحتی‌ به آزادراه زنجان - تبریز متصل می‌شوند، با این حال باید ذکر کرد تنها راه 25 روستای منطقه اوریاد ماهنشان یک جاده کوهستانی است که در اواخر پاییز و زمستان با کم‌ترین بارش مسدود می‌شود و با افتتاح این جاده علاوه بر کمک به اقتصاد روستا‌ها می‌تواند تاثیر چشمگیری در سرعت و راحتی دسترسی به آزادراه برای روستاییان داشته باشد و در واقع آن‌ منطقه از بن‌بست بودن خلاص می‌شوند‌.

 

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای با استان آذربایجان شرقی منعقد شده تا این جاده هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد چراکه افتتاح این مسیر برای روستا‌های بخش اویارد ماهنشان بسیار مفید و موثر خواهد بود؛ در این راستا حتی سپاه استان زنجان آمادگی دارد تا مسیر حوزه استحفاظی استان آذربایجان شرقی را نیز تکمیل نماید چرا که افتتاح این مسیر بیشتر به نفع مردم استان زنجان است.

 

رئیس بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به این‌که در اوایل امسال مردم منطقه با کمک دستگاه‌های اجرایی تلاش کرده بودند این جاده را بازگشایی کنند، خاطرنشان کرد: این جاده بازگشایی شد ولی چون اقدامات تعریض به خوبی انجام نگرفته بود و همینطور حالت استانداردی نداشت، نهایتا "قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان زنجان" مستقیماً به این پروژه ورود پیدا کرد و هم‌اکنون در حال اجرای پروژه است. این مسیر نیازمند احداث چند پل، دیوار ساحلی و حذف کردن قوس جاده است و به لطف خدا و با همت بسیجیان سلحشور استان زنجان و با مدیریت منابع و مصرف بهینه، این پروژه بسیار مهم به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 رئیس بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به این که اجرای پروژه مذکور دارای شروطی همچون مناسب بودن شرایط آب و هوایی و تامین اعتبار با مبلغ بالایی است خاطرنشان کرد: اگر موانع برطرف شود و پروژه به دست اجرا برسد 25 روستا از این طرح منتفع می‌شوند و به طور کل از حالت بن‌بست رها می‌شوند.

 

پیری تصریح کرد: برخی از روستا‌ها در بخش ذکر شده در طول دهه‌های گذشته در تقسیم‌بندی آذربایجان شرقی قرار داشت که بعدها به استان زنجان ملحق شده‌اند، اهالی این روستا‌ها با یکدیگر قرابت فرهنگی دارند و این راه سبب می‌شود تا همچنان با روستا‌های آذربایجان شرقی این ارتباط فرهنگی را حفظ کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: آسفالت‌ریزی این مسیر نیازمند کمک در سطح ملی است و علاوه بر زنجان، استان آذربایجان شرقی نیز پیگیر تخصیص اعتبار لازم برای آسفالت‌ریزی مسیر است، با این حال بر اساس برآورد موجود هزینه احداث این راه در حدود 20 میلیارد ریال برآورد شده که در چند ماه گذشته مقرر شد با یک چهارم مبلغ مذکور به عبارتی دیگر با مبلغ 5 میلیارد ریال تومان پروژه شکل اجرایی به خود بگیرد.

 

رئیس بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به این‌که اداره راهداری علاوه بر تهیه نقشه در تامین ماشین‌آلات مهندسی لازم، کمک رسان سپاه خواهد بود،گفت: در راستای اجرای این پروژه مبلغ 500 میلیون تومان توسط سپاه استان تامین شده و مابقی هزینه با کار جهادی و همراهی اداره راهداری مرتفع می‌شود.

 

وی در پایان با بیان اینکه قرارگاه پیشرفت خود در این پروژه پیمانکار اصلی است، ابراز کرد: درصورت مساعدبودن شرایط آب و هوایی ، تا پایان سال جاری مسیر مذکور به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است