شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانرئیس بسیج جامعه پزشکی سپاه استان زنجان مطرح کرد؛  خدمت به بیماران کرونایی استان با حضور 25 تیم شهید رهنمون 

رئیس بسیج جامعه پزشکی سپاه استان زنجان مطرح کرد؛  خدمت به بیماران کرونایی استان با حضور 25 تیم شهید رهنمون 

منتشرشده در زنجان چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 10:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس بسیج جامعه پزشکی سپاه استان زنجان گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا 25 تیم بسیج جامعه پزشکی در حال خدمات رسانی به بیماران کرونایی  است.

به گزارش سپاه نیوز؛  تقیلو رئیس بسیج جامعه پزشکی سپاه استان زنجان با اشاره به این‌که بسیج جامعه پزشکی اقدامات موثری در خدمت‌رسانی به مناطق محروم استان دارد اظهار داشت: مشارکت در خدمت‌رسانی به مناطق محروم،‌ تشکیل تیم‌های بهداشتی ‌و درمانی با حضور پزشکان متخصص ‌و کارشناسان‌ حاضر ‌در ‌صحنه، توزیع داروی رایگان بین قشر محروم، حضور در حوادث و اتفاقات‌ خاص با تیم‌‌های اضطراری بسیج جامعه پزشکی‌ از جمله اقدامات است که تمامی خدمات را به‌ صورت‌ رایگان انجام می‌دهد.

 

وی‌ افزود: تسریع در کمک‌‌رسانی برای اجرای‌ طرح‌‌های کمک به مستمندان‌، طرح‌‌های کمک‌های مومنانه، مشارکت در فعالیت‌های رفع محرومیت،‌‌ محرومیت‌زدایی ‌در مناطق روستایی و حاشیه‌های شهر، خدمات به ‌بیماران ‌خاص در منزل، پوشش‌دهی‌ تمام مردم نیازمند و محروم، فعالیت‌های فرهنگی نیز از جمله دیگر اقدامات و فعالیت های بسیج جامعه پزشکی است که با حضور 4 هزار نفر از اعضا انجام می‌گیرد. 

 

رئیس بسیح جامعه پزشکی استان زنجان با بیان این‌که تعدادی از اقدامات مذکور در طول شش ماهه اخیر انجام شده است تصریح کرد: پس از شیوع ویروس کرونا نیز تیم‌‌سازی‌های جدید جهت انجام امور مقابله با این ویروس کرونا انجام گرفت به طوری که 25 تیم شهید رهنمون در قالب‌های تیم‌های چند نفره با مجموع اعضای 150 نفر تشکیل شد. 

 

وی با اشاره به این‌که در این تقسیم بندی‌ها پزشک متخصص، پزشک عمومی، پرستار، کارشناس بهداشت حضور دارد عنوان کرد: بنیاد پزشکی نیز مجزاسازی و طبقه‌بندی شده و خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا را انجام می‌دهند.

 

رئیس بسیح جامعه پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: ‌در زمان شیوع بیماری کرونا نقاهتگاه‌هایی با مضمون همکاری سپاه، به تعداد یکصد تخت بیمار و امکانات ‌مورد نیاز ‌در مجموعه ورزشی ‌امام علی(ع) و سپاه انصارالمهدی (عج) واقع ‌در خیابان سه راه ‌امجدیه دایر شده و مجهز‌سازی‌ها به ‌صورت تکمیلی انجام‌‌ گرفته است.

 

 تقی‌لو افزود: ‌درکنار نقاهتگاه ذکر شده، یک نقاهتگاه هشتاد تخت‌خوابه در مجموعه ورزشی پانزده خرداد زنجان با‌ مشارکت سازمان‌ها و اداراتی همچون، بهزیستی، نیروی انتظامی استان، قوه قضاییه و بسیج جامعه پزشکی نیز تعبیه و تجهیز‌سازی کامل شده‌‌ است.

 

رئیس بسیح جامعه پزشکی استان زنجان با بیان این‌که امورات بهداشتی و درمانی در این نقاهتگاه‌ها بر عهده بسیج جامعه پزشکی می‌باشد‌ گفت: در این نقاهتگاه‌ها‌ تمامی فعالیت‌‌ها از قبیل امور بهداشت و درمان برای افراد رایگان انجام داده‌ شده ‌است.

 

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان زنجان با اشاره به این‌که به حدود 800 میلیون ریال محلول ضد‌عفونی، ماسک، دستکش تهیه و آماده‌سازی شده و در بین اقشار نیازمند جامعه توزیع شده است خاطرنشان کرد: از جمله دیگر اقدامات تهیه لباس‌های محافظتی پزشکی‌ برای پرسنل بهداشت‌ و درمان بوده که بین آنان توزیع گردیده است.

 

وی با بیان این‌که از 10 اسفند اقدامات مقابله با کرونا آغاز شده و همچنان ادامه‌دار است تصریح کرد: تعبیه‌سازی تعدادی تیم بازرسی در بخش‌های عفونی بیمارستان‌ها، مراجعه حضوری بر بالین بیماران و رسیدگی ‌به بیماران حاضر در بخش، بازرسی از بخش‌های مختلف، رفع اشکال و ایرادات‌ در حوزه‌های مختلف به صورت ارسال گزارش به مسئولان مربوطه اطلاع رسانی و پیگیری‌ها نیز در راستای مقابله با کرونا ‌از جمله دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشکی استان بوده است.

 

تقیلو خاطر نشان کرد: تمامی فعالیت‌های انجام گرفته شده همچنان ادامه دارد و فعالیت‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق فضای مجازی انجام می‌شود و پاسخگویی‌ به سوالات فراهم‌آوری شده نیز به‌ صورت شبانه‌روزی انجام می‌گیرد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است