شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانفرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان: خاطرات پیشکسوتان، شهدا و ایثارگران استان ثبت و مکتوب شود

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان: خاطرات پیشکسوتان، شهدا و ایثارگران استان ثبت و مکتوب شود

منتشرشده در زنجان یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 10:49
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه در استان در مقایسه با سایر استان‌ها اسناد و آثار قابل توجهی از شهدای استان دیده نمی‌شود که اگر جمع آوری و مکتوب نشود به فراموشی سپرده خواهد شد، ادامه داد: خاطرات پیشکسوتان، شهدا و ایثارگران استان باید ثبت و مکتوب شود تا نسل‌های بعدی از آن استفاده کنند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در اولین جلسه ستاد شهرستان کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران، با اشاره به برگزاری کنگره شهدا پس از دفاع مقدس در کشور، اظهار کرد: هر ۱۰ سال یک بار برنامه‌ریزی می‌شود که هر استان یک کنگره برای شهدا برگزار کند که استان زنجان بیش از ۳۰ سال موفق به برگزاری این کنگره نشده بود ولی در سال‌جاری توفیق برگزاری این کنگره در استان فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان زنجانی در طول دفاع مقدس خالق زیباترین صحنه‌ها از شجاعت و ایستادگی به مدت ۸ سال در مقابل فداکاری و استکبار بودند، افزود: در واقع جنگ ۸ سال دفاع مقدس یک جنگ جهانی در جغرافیای کوچک بود، زیرا استکبار و دشمنان اسلام در یک طرف بودند و ایران نیز به تنهایی در طرف دیگر قرار داشت.

سردار کرمی با بیان اینکه رزمندگان زنجانی در عملیات بزرگ دفاع مقدس خطشکن بودند، تصریح کرد: سپاه استان نیز در ۴۶ عملیات آفندی و پدافندی در سخت‌ترین نبردها حماسه آفریده است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان با بیان اینکه در استان در مقایسه با سایر استان‌ها اسناد و آثار قابل توجهی از شهدای استان دیده نمی‌شود که اگر جمعآوری و مکتوب نشود به فراموشی سپرده خواهد شد، ادامه داد: خاطرات پیشکسوتان، شهدا و ایثارگران استان باید ثبت و مکتوب شود تا نسل‌های بعدی از آن استفاده کنند.

سردار ‌کرمی با اشاره به اینکه از خاطرات دوران دفاع مقدس و عملیات‌های انجام شده توسط رزمندگان زنجانی کتاب‌های زیادی می‌توان نگاشت، اظهار کرد: اکنون به دلیل فرصت‌های از دست رفته، حدود ششماه برای جمع‌آوری این آثار فرصت باقیمانده و باید بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب از این آثار جمع‌آوری و مکتوب شود.

وی با اشاره به نقش پررنگ زنجان از لحاظ جمعیت، نقشآفرینی و فرماندهی نیروهای سپاه، ارتش و بسیج استان در دفاع مقدس، افزود: باید همه دستگاه‌های استان، مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در راستای جمع‌آوری آثار و خاطرات این عزیزان کمک کنند تا صرفا کار تشکیلاتی نباشد.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم و امکانات و دارایی‌های استان برای شهدا بوده و در این مکان، هیچ سلیقه سیاسی و نظامی مطرح نیست، تصریح کرد: اطلس نبرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی استان باید عین واقعیت برای نسل‌های آینده باقی ماند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان، با اشاره به کدبندی عکس‌های جمع‌آوری شده از شهدای استان و برگزاری یادواره شهدا، ادامه ‌داد: امروز باید همه قلم به دستان، اصحاب رسانه در فضای مجازی و واقعی در جمع‌آوری و مکتوب کردن خاطره شهدای استان تلاش کنند و از حماسه رزمندگان استان نیز فیلم و عکس تهیه شود.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است