شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد: شهید ذوالفقاری شهید صغیری است که وارد جهاد کبیر شد و به شهادت رسید

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد: شهید ذوالفقاری شهید صغیری است که وارد جهاد کبیر شد و به شهادت رسید

منتشرشده در یزد سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 09:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: شهید محمدحسین ذوالفقاری شهید صغیری است که وارد جهاد کبیر شد و به شهادت رسید.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار فتح‌الله جمیری فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری کنگره ملی شهید شاخص بسیج دانش‌آموزی شهید محمدحسین ذوالفقاری گفت: اگر امروز ما در کشور اقتدار بازدارندگی داریم به دلیل  فرهنگ جهاد و شهادت است.

 

سردار جمیری با تبریک حماسه‌آفرینی مردم در یوم‌الله 22 بهمن امسال اظهار داشت: خدا رو شکر شاهد بودیم که مردم کشورمان با شور  و با بصیرت وارد صحنه شدند و حماسه عظیمی رقم زدند.

 

وی اضافه کرد: هرگاه استکبار و دشمن خواست به کشور ضربه بزند، مردم پرشورتر وارد صحنه شدند و 22 بهمن امسال هم شاهد بودیم که حماسه تماشایی به وقوع پیوست.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افزود: بررسی‌های صورت گرفته نشان داده که حدود 20 الی 30 درصد حضور امسال مردم در راهپیمایی 22 بهمن پرشورتر از قبل بوده است.

 

سردار جمیری پیرامون شهید ذوالفقاری نیز گفت: شهید ذوالفقاری متولد سال 1348 است و در سال 1360 نیز به شهادت رسید و وی در واقع جوان‌ترین شهید دفاع مقدس است.

 

وی خاطرنشان کرد: شهید ذوالفقاری منتخب از بین شهدایی است که استان‌های مختلف به عنوان شهید شاخص معرفی کردند و وی که جوان‌ترین شهید دفاع مقدس است، به عنوان شهید شاخص امسال انتخاب شد.

 

فرمانده سپاه الغدیر ادامه داد: در واقع شهید محمدحسین ذوالفقاری شهید صغیری است که وارد جهاد کبیر شد و به شهادت رسید. وی در محرم به دنیا آمد و در محرم هم به شهادت رسید و در جبهه هم کارش سقایی بود.

  

وی با بیان اینکه تقریبا یک چهارم کل شهدای دفاع مقدس شهدای دانش‌آموز هستند، اظهار داشت: 36 هزار شهید دانش‌آموز در دفاع مقدس داریم که از این تعداد، 862 نفر آن‌ها مربوط به استان یزد است که با توجه به جمعیت استان این تعداد بالایی محسوب می‌شود.

 

فرمانده سپاه الغدیر خاطرنشان کرد: هدف کنگره این است که فرهنگ جهاد و شهادت را به نسل جدید انتقال دهیم. ما به فرهنگ جهاد و شهادت نیاز داریم و مسئولیت همگان از جمله اصحاب رسانه جهت انتقال این فرهنگ به جامعه سنگین است.

 

سردار جمیری گفت: بدیهی است که فعالیت‌های ما جهت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در کشور منحصر به برگزاری کنگره نیست و ما فعالیت‌های دیگری هم در دستور کار داریم.

 

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های ما در حوزه دانش‌آموزی اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور است که ما در سال حدود 12 هزار دانش‌آموز را راهی مناطق عملیاتی می‌کنیم.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد همچنین افزود: جنگ ما به فرموده حضرت امام(ره) جنگ فقر و غنا است. امام فرمودند جنگ ما با تمام نامردی‌های دنیا است و این جنگ تمامی ندارد.

 

سردار جمیری تأکید کرد: استکبار توان مقابله نظامی با ایران را ندارد. آمریکایی‌ها می‌گویند پاسخ ایران به حمله نظامی ما قابل محاسبه نیست و ما نمی‌دانیم در صورت حمله به ایران گستردگی تقابل ایران چقدر خواهد بود.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است