شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدمسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان یزد : روح خیرخواهی و محبت در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر نهفته است

مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان یزد : روح خیرخواهی و محبت در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر نهفته است

منتشرشده در یزد یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 08:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان یزد اظهار داشت: روح خیرخواهی و محبت در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر نهفته است.

به گزارش سپاه نیوز؛ کارگاه آموزشی و توجیهی آمران به معروف و ناهیان از منکر ابرکوه همراه با پرسش و پاسخ، با حضور سرهنگ پاسدار مسعود ملانوری مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان یزد، در محل سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برگزار شد.

 

سرهنگ ملانوری با اشاره به آیات قرآن کریم تاکید کرد: مردان و زنان مومن به تعبیری سرپرست و اولیاء یکدیگر قلمداد می‌شوند و لذا نسبت به یکدیگر وظیفه دارند تا دلسوزانه، همدیگر را از افتادن به ورطه‌های خطرناک نهی کنند و به سوی سعادت و کامیابی رهنمون باشند.

 

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر استان ادامه داد: رکن مهمی که در انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان روح کلی و پایه و اساس آن مطرح می‌شود، روح خیرخواهی و محبت در انجام این فریضه است.

 

وی با اشاره به نحوه اجرای امر به معروف و نهی از منکر گفت: علم به واجب یا مستحب و یا حرام بودن امور، احتمال تأثیر، اصرار داشتن شخص مخاطب بر ادامه عمل خود، در پی نداشتن مفسده، از مهم‌ترین شرایط انجام درست امر به معروف و نهی از منکر است.

 

سرهنگ ملانوری در پایان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر دارای سه مرحله قلبی، لسانی (زبانی) و عملی است و افراد با آموزش‌هایی که از قبل دیده اند، این مراحل را اجرا کنند.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است