شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد: ناکامی دشمن در تحریف واقعه عاشورا/نهادینه کردن فرهنگ عاشورا زمینه ساز پیشرفت جامعه است

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد: ناکامی دشمن در تحریف واقعه عاشورا/نهادینه کردن فرهنگ عاشورا زمینه ساز پیشرفت جامعه است

منتشرشده در یزد یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 11:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اظهار داشت: بدون شک اگر فرهنگ عاشورا وارد عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... جامعه بشری شود آن را به سمت پیشرفت و ارتقا سوق خواهد داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در شب شعر استانی جشنواره راز‌های ارغوانی که در بسیج هنرمندان یزد برگزار شد اظهار داشت: از زمانی که واقعه عاشورا به وقوع پیوست تا به حال، جریان‌های بسیاری درصدد تحریف این واقعه عظیم برآمدند.

 

وی اضافه کرد: همچنین این جریان‌ها در کنار اینکه تلاش کردند تا واقعه عاشورا را تحریم کنند، سعی کردند تا مولفه‌های دینی واقعه کربلا را از زندگی مردم از بین ببرند که به لطف سیدالشهدا (ع) تاکنون موفق نشدند.

 

سردار پورشمسی با تاکید بر اینکه جریان کربلا یک حادثه نیست بلکه یک فرهنگ است، افزود: بدون شک اگر فرهنگ عاشورا وارد عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... جامعه بشری شود آن را به سمت پیشرفت و ارتقا سوق خواهد داد.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: اگر دنبال پیشرفت و تعالی در بخش‌های مختلف زندگی هستیم باید فرهنگ عاشورا در آن جامعه نهادینه کنیم.

 

وی به نقش اثرگذار شعرا و هنرمندان ارزشی در حفظ باور‌های دینی و مذهبی در سطح جامع اشاره و عنوان کرد: اینکه امروزه می‌بینیم فرهنگ عاشورا و مبانی مختلف این واقعه در جامعه جاری و ساری است به خاطر نقش اثرگذار هنرمندان و شعرا ارزشی است.

 

سردار پورشمسی در پایان ضمن تقدیر از هنرمندان و شعرای که در زنده نگه داشتن واقعه عاشورا همت کرده اند، گفت: جای قدردانی دارد از هنرمندانی که در راستای جاری کردن فرهنگ عاشورا قدم برمی دارند و سبب می‌شوند که فرهنگ ارزشمند خدشه دار نشود.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است