شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانسردار یزدی اعلام کرد: ارسال ۷۰۰ کانکس به منطقه زلزله‌زده کرمانشاه/ احداث خانه‌های زودتولید با کمک بسیج مهندسین

سردار یزدی اعلام کرد: ارسال ۷۰۰ کانکس به منطقه زلزله‌زده کرمانشاه/ احداث خانه‌های زودتولید با کمک بسیج مهندسین

منتشرشده در تهران یکشنبه, 19 آذر 1396 ساعت 13:08
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه حضرت محمد(ص) تهران بزرگ از آمادگی این مجموعه برای احداث خانه‌های زودتولید و دائمی با در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و گفت: تا امروز ۷۰۰ کانکس از سوی سپاه تهران به مناطق زلزله‌زده ارسال شده است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد(ص) تهران بزرگ در جریان بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در سخنانی اظهار کرد: اقدامات بسیار مؤثر و قابل توجهی توسط سپاه تهران و بسیجیان شهر انجام شده است که در ادامه به بخشی از آنها اشاره می‌کنم.

 

وی تصریح کرد: به‌عنوان مثال در کمربندی شهر تهران در 6هزار هکتار، یک‌میلیون و 400 اصله نهال از سال گذشته تا امروز توسط مجموعه سپاه تهران و بسیجیان غرس شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد(ص) تهران بزرگ بیان کرد: ایجاد پست قرنطینه در اواخر سال گذشته برای دام و طیور اقدام دیگری از این مجموعه بوده که برای عرضه مواد پروتئینی صورت گرفت.

 

سردار یزدی در ادامه به اقدامات انجام‌شده از سوی سپاه و بسیج تهران در زلزله اخیر غرب کشور افزود: خسارت و بحران بزرگی در منطقه غرب کشور رخ داد به‌طوری که در کمتر از یک ساعت اخبار این زلزله به مجموعه سپاه منتقل شد و آماده ارائه خدمات در آنجا شدیم. امداد و نجات، آواربرداری، اسکان در چادرها، ارائه خدمات درمانی و همچنین اعزام بیش از 20 آمبولانس و همچنین اعزام تیم‌های تخصصی از پزشکان، از روز سوم در منطقه زلزله‌زده آغاز شد.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد(ص) تهران بزرگ ادامه داد: ارائه خدمات روانپزشکی به خسارت‌دیدگان بخش دیگری از برنامه‌های انجام‌شده از سوی سپاه تهران در منطقه زلزله‌زده محسوب می‌شود و این اقدامات در راستای بازگشت افراد صدمه‌دیده بود. در همین ایام بیش از 500 تریلر و کامیون به منطقه زلزله‌زده ارسال شد علاوه بر این تا امروز 700 کانکس از تهران جمع‌آوری‌ و به منطقه زلزله‌زده ارسال شده است.

 

وی اضافه کرد: همه این اقدامات با همکاری مردم تهران انجام شده است و در این زمینه جا دارد از همه شهروندان تهرانی تشکر و قدردانی کنیم، به‌طوری که بدون هیچ نگاه سیاسی، قومیتی، این کارها انجام گرفته است.

 

فرمانده سپاه حضرت محمد(ص) تهران بزرگ از برنامه‌ریزی سپاه تهران جهت بازسازی 15 روستای تخریب‌شده بین 70 تا 100 درصد در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و گفت: علی‌رغم اینکه ما اسکان موقت در این روستاها داریم، بنا داریم طرحی را به‌صورت پایلوت با حمایت بسیج جامعه مهندسی انجام دهیم و به‌دنبال فراهم کردن خانه‌های زودتولید و دائمی در این روستاها هستیم.

 

وی اظهار داشت: این خانه‌ها در زمان کوتاه در اختیار مردم زلزله‌زده قرار خواهد گرفت که البته در این زمینه نیاز به کمک مردم و مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری تهران هستیم.

 

سردار یزدی با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص زلزله کرمانشاه گفت: این یک آزمون برای ما بود که خوشبختانه مردم تهران در این زمینه اقدامات مؤثری را انجام دادند. با توجه به شرایط مردم زلزله‌زده، به پایگاه‌های بسیج ابلاغ کرده‌ایم که دیگر اقدام به جمع‌آوری لباس، نان و مواد غذایی نکنند چرا که برنامه‌ریزی ما برای تأمین اسکان موقت و دائم زلزله‌زدگان است.

 

وی با ابراز اینکه "اگر زلزله‌ای در تهران اتفاق بیفتد ما آمادگی نداریم"، گفت: در جلسه‌ای که به‌عنوان فرمانده سپاه تهران حضور داشتم، نگرانی‌های زیادی را در این زمینه اعلام کردم و امیدواریم اقداماتی در این زمینه صورت بگیرد. 

 

وی با یادآوری مسئولیت بزرگ شورای شهر تهران در رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: بدون کمک مردم و دولت نمی‌شود در این بخش اقدامی کرد و همه باید با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشیم و قطعاً با این تعامل و همکاری شدنی است، به‌طوری که سپاه تهران و بسیج در نوک این موضوع آمادگی هر نوع کمک را دارند.

 

سردار یزدی ادامه داد: سپاه تهران و بسیج شهر تا امروز 600 خانه را در تهران مرمت و بازسازی کرده‌اند ضمن اینکه ما آمادگی داریم در بحث بافت فرسوده مدیریت شهری را کمک کنیم. در حال حاضر بیش از 4 هزار مسکن در تهران نیاز به بازسازی و مرمت دارند که امیدواریم سایر سازمان‌ها در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

 

وی گفت: در بحث طرح‌های کرامت و به‌خصوص تحکیم بنیاد خانواده نیز اقدامات مؤثری از سوی بسیج و سپاه انجام شده که با کمترین هزینه این طرح‌ها اجرا شده است.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است