شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهراننمایندگی ولی فقیه در نيروی هوافضای سپاه، همایش ترویج و تبیین معنوی سازی فرهنگی را برگزار کرد

نمایندگی ولی فقیه در نيروی هوافضای سپاه، همایش ترویج و تبیین معنوی سازی فرهنگی را برگزار کرد

منتشرشده در تهران یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 12:49
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: نمایندگی ولی فقیه در نيروی هوافضای سپاه همایش ترویج و تبیین معنوی سازی فرهنگی را در گروه هشتم پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه برگزار کرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ در همایش ترویج و تبیین معنوی سازی فرهنگی که در گروه هشتم پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه  برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین خادمی از اساتید اخلاق کشوری با اشاره به آثار خود شناسی بیان داشت: نقش شناخت در زندگی مهم است و هر کس بر مبنای نوع معرفت و آگاهی و باورهای خود زندگی می‌کند و هر چه انسان برای کسب شناخت‌های صحیح، عمیق، گسترده و مفید وقت صرف کند می‌ارزد. چون سعادت انسان بستگی به نوع شناخت و عملش دارد.

 

وی افزود : توجه به شناخت‌های فردی و مفید ویژگی‌های انسان‌های فهیم، بصیر و آینده‌نگر است و یکی از این شناخت‌ها لازم و کارساز، خودشناسی است. به فرموده حضرت علی(ع) سودمندترین معرفت‌ها خودشناسی است. به سبب آن است که انسان جلوه‌ای از حکمت، قدرت، علم و اراده الهی می‌شود و با شناخت خود از ابعاد مختلف می‌تواند به خداشناسی برسد.

 

 

انسان موجود شگفت‌انگیز و اسرار آمیز و با استعدادهای گوناگون است و اگر این مواهب و استعدادها را بشناسد و آنها را به کارگیرد گامی به سوی مقصد برداشته است. قرآن سراسر عالم خلقت را آیه و درس برای خداشناسی می‌داند.آفت‌ عدم شناخت درست از خود، نگاه سطحی به انسان،  و خویشتن را از نقض و ضعف‌ها مبرا دانستن است. انسان با نگاهی این چنین خوش‌بینانه به خود، هرگز توفیق اصلاح خود و نیل به کمال را پیدا نمی‌کند چرا که این خوش بینی و عدم شناخت از خود سبب می‌شود انسان خود را مستغنی و بی نیاز احساس کند.  

 

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است