شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانمسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) : به شایستگی های جوانان اعتماد کنیم

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) : به شایستگی های جوانان اعتماد کنیم

منتشرشده در تهران سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396 ساعت 16:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین دهقانی گفت: بسیاری از جوانان ما در دفاع مقدس با رشادت جنگیدند ، به شایستگی های جوانان اعتماد کنیم.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین دهقانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم( عج) در مراسم جشن اعیاد شعبانیه با حضور جمعی از کارکنان و خانواده هایشان ، ضمن عرض تبریک روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر ، الزامات آموختنی عصر غیبت را برشمردند.

 

وی با اشاره به زندگی ما در عصر غیبت ، ادامه داد : در این زمینه باید چگونه زیستن را بیاموزیم؛ برای در ک این مسئله سه نکته قابل توجه است. اولین نکته؛ «کسب مهارت زندگی در عصر غیبت است». باید امام شناس باشیم و خصوصیات امام عادل و عالم را بدانیم و این میسر نخواهد شد مگر با آموزش والدین به فرزندان، اولین نکته ای که خانواده ها باید آموزش دهند همین مسئله است که فرزندان بدانند در محضر امام عادل هستند. دومین نکته؛ «باید بدانیم که دینداری دارای مشکلات و سختی هایی است» باید در این زمینه مقاوم و صبور باشیم. سومین نکته؛ «برای فرج حضرت نیاز به تلاش عالمانه است» یعنی همه ی خانواده های جامعه اسلامی باید مجاهد و تلاشگر زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر (عج) باشند. فرزندان باید به گونه ای تربیت شوند که بتوانند در زمان ظهور امام مهدی (عج) سرباز ایشان باشند.

 

مسئول دفتر نمایندگی دانشگاه بقیه الله الالعظم (عج)  خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه امروز روز جوان است و تعداد زیادی از جوانان ما در دفاع مقدس با رشادت تمام جنگیدند، توصیه بنده  این است که به شایستگی های جوانان خود اعتماد داشته باشیم . این جوانان ثمره زندگی ما هستند و برای حسن عاقبت جوانان نیاز به امام شناسی و آگاهی جوانان از سیره ی زندگی ائمه و امام زمان (عج) است.

 

از دیگر سخنرانان این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سرلک گفت: امروز باید به دنبال اهداف بزرگ باشیم. اگر می خواهیم زندگی ما آسان تر و عمیق تر شود باید امام زمان خویش را بشناسیم و همانگونه که مقام معظم رهبری در جمع افراد نظامی فرمودند باید خانواده ی خود را حفظ کنیم.

 

گفتنی است در این مراسم برنامه های مفرح و شاد برگزار شد و این برنامه با ضیافت شام و اهدای هدایا خاتمه یافت.

 

انتهای خبر/09

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است