شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانفتح قله آیلند پیک اورست توسط پرستار بیمارستان علوم پزشکی بقیه الله (عج)

فتح قله آیلند پیک اورست توسط پرستار بیمارستان علوم پزشکی بقیه الله (عج)

منتشرشده در تهران دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 12:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : پرستار کوهنورد بیمارستان  بقیه الله (عج) قله آیلند پیک اورست را فتح کرد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ مصطفی احمدی پرستار بخش CCU بیمارستان بقیه الله (عج) پس از فتح قله 6189 متری «آیلندپیک» و قله 5364 متری «بیس کمپ» اورست در کشور نپال توضیح داد : بنده به همراه یک تیم چهار نفره از باشگاه کوهنوردی «سها»  به سرپرستی و مربیگری حسن امینی آذر توانستیم در مدت زمان 20روز به قله آیلندپیک و بیس کمپ اورست صعود کنیم  و این صعود در شرایطی انجام شد که به علت شرایط بد آب و هوا خیلی از تیم‌ها نتوانستند به این قله صعود کنند.

 

احمدی افزود: برای صعود به قله «آیلند پیک» و «بیس کمپ» ترکیبی از تکنیک‌های رشته‌های کوهنوردی، سنگنوردی و یخ نوردی را استفاده کردیم.

 

وی  گفت: بنده با این صعود عنوان قهرمانی کشور در رشته کوهنوردی را از طرف فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی دریافت می‌کنم و مجوز حضور در ارتفاعات بالاتر را نیز به دست می‌آورم.

 

احمدی عنوان کرد : صعود ما به قله‌های آیلندپیک و بیس کمپ اورست با حمایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت بود.

 

این پرستار 35 ساله درباره سابقه فعالیت ورزشی خود گفت: فعالیت من در رشته کوهنوردی و همزمان با رشته کشتی از سن 15 سالگی شروع شد و پس از آموزش های لازم در زمینه کوهنوردی و گذراندن دوره کارآموزی کوهپیمایی، کارآموزی سنگنوردی، کار آموزی یخ و برف، دوره پزشکی کوهستان، نقشه خوانی، GPS و هواشناسی کوهستان، از شورای برون مرزی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی مجوز فعالیت گرفتم.

 

گفتنی است احمدی تاکنون به قله‌های دماوند، علم کوه، سبلان، شیر کوه، اشترانکوه، الوند، بل، شاهوار ،آزاد کوه، بینالود و توچال در ایران صعود کرده است. 

 

انتهای خبر /09

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است