شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانرئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج):پشتکار و عطوفت با بیمار دو ویژگی پرستار نمونه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج):پشتکار و عطوفت با بیمار دو ویژگی پرستار نمونه است

منتشرشده در تهران شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 11:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:دکتر جلالی گفت:پشتکار و عطوفت با بیمار دو ویژگی پرستار نمونه است.

 


به گزارش سپاه نیوز:دکتر جلالی رئیس دانشگاه بقیه الله (عج) در جشن روز پرستار که به صورت متمرکز با حضور نمایندگان بیمارستانهای بقیه الله (عج)، نجمیه، جماران، ضمن تبریک ایام دهه فجر و روز پرستار درباره اهمیت این حرفه گفت: این شغل بسیار سخت و دشوار است، اگر چه این رشته ی مقدس نسبت به رشته های هم طراز خود دارای درآمد بهتری است، اما خیلی رغبت در بین جوانان برای انتخاب این شغل وجود ندارد. چرا که این شغل روح و جسم افراد را فرسوده می کند.


وی  افزود: پرستار به دلیل اهمیت ارتباط با بیمار باید دارای روحیه ی لطیف و مهربان باشد و عاشق مریض خود باشد و از سوی دیگر باید دارای تلاش و پشتکار باشد. این دومولفه  پرستاری را دقیقا می توان در شیوه ی پرستاری حضرت زینب (س) در صحنه ی کربلا مشاهده کرد. بنابراین پرستاران علاوه بر تلاش و پشتکار در کار خود باید رفتاری همراه با عطوفت و عشق به بیمار داشته باشند که البته من در بیست و چهار و پنج سالی که با گروه پرستاری کار کردم متوجه این رفتار حرفه ای آنها شدم و ان شا الله همچنان با همین انرژی و دیدگاه پرستاران ما به حرفه ی خود اهمیت دهند.


دکتر جلالی در پایان اشاره به چالش هایی در حوزه ی بهداشت و درمان در زمینه فراهم آوردن مطالبات پرستاران اشاره کرد و بیان داشت: تمام تلاش ما این است که حداقل در بیمارستان و دانشگاه بقیه الله (عج) برنامه هایی را تداراک ببینیم که بتواند پاسخگوی بسیاری از مطالبات این قشر زحمت کش باشد و باعث ایجاد احساس خوب برای دانشجویان و کارمندان پرستاری شود.


دکتر تقی پور نیز ضمن تبریک ایام دهه فجر با طرح این پرسش که پرستاری هنر است یا تخصص گفت: پرستاری امتزاجی از هنر و تخصص است. هدف پرستار تنها نگهبانی و حفاظت از حیات انسانی نیست بلکه وظیفه¬ی پرستاری حفظ جان به همراه تقویت روحیه ی امیدواری در بیمار است. طبابت جسم و روح است.


 وی ادامه داد: پرستاری شغل انبیا است و من امروز نیامده ام در مورد وظایف پرستاران صحبت کنم بلکه هدفم تشکر از این قشر زحمت کش است و تبریک به تمام پرستاران بیمارستانهای بقیه الله (عج)، جماران و نجمیه است.


در پایان برنامه نیز قرعه کشی بین کارمندان و دانشجویان  پرستاری انجام شد و جوایز نقدی و معنوی(سفر به اماکن زیارتی) اهدا شد.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است