شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانمسئول بسیج جامعه پزشکی: هزار بسیجی در جامعه پزشکی مشغول به فعالیت هستند

مسئول بسیج جامعه پزشکی: هزار بسیجی در جامعه پزشکی مشغول به فعالیت هستند

منتشرشده در تهران دوشنبه, 21 مهر 1399 ساعت 15:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج جامعه پزشکی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۸۰ هزار بسیجی در جامعه پزشکی عضو بوده و امروز بسیاری از کسانی که در بیمارستانها و درمانگاه‌ها خدمت می‌کنند یا عضو بسیج هستند و یا روحیه بسیجی دارند.

به گزارش سپاه نیوز؛ محمدصادقی مسئول بسیج جامعه پزشکی با اشاره به جهاد بسیج جامعه پزشکی در مقابله با کرونا اظهار کرد: در شرایطی که ویروس کرونا بلای جان مردم شده جامعه بسیجی در اقشار مختلف هم وارد صحنه شده تا در کنار مردم در خدمت رسانی مشارکت کند و آنچه در توان دارد در مسیر سلامت مردم به کار گیرد.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی به عنوان پیش قراولان عرصه پزشکی خود را خدمتگزار مردم می‌داند و در اقصی نقاط کشور آماده خدمت رسانی است و در این راه خستگی ناپذیر است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: بر اساس سیاست ابلاغی سپاه  در بسیج جامعه پزشکی باید علاوه بر خدمت پزشکی، کارهای دیگری انجام دهیم از جمله بر اساس رهنمود مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)مبنی بر حفظ جمعیت و افزایش تعداد موالید که این جامعه نیز باید در این عرصه وارد شود و در این راستا کارگروهی تشکیل شده تا منویات رهبری محقق شود.

وی بیان کرد: بسیج باید موتور محرکه و پیش قراول تحقیق و پژوهش باشد تا کشور به مرزهای دانش برسد و در این راستا ساخت خانه‌های بهداشت، مرکز درمانی یک بخش از کار است و در مجموع حرکت در مسیر قله‌های دانش رویکرد بسیج است.

محمد صادقی اضافه کرد: همچنین ورود به عرصه تولید و ساخت وسایل پزشکی را در اولویت قرار داده‌ایم و از تولیدکنندگان این بخش حمایت می‌کنیم تا کارها شتاب گیرد.

وی اظهار کرد: مسئولیت دیگر ما محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم است به ویژه چون کسانی که در مناطق محروم هستند فراموش می‌شوند و گاهی در قلب مراکز استان‌ها شاهد حاشیه نشینی و مغفول ماندن شهروندانی از خدمت رسانی هستیم لذا بسیج وظیفه دارد در این عرصه تلاش بیشتری کند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی گفت: مقابله با بحران و سیل و حوادث غیرمترقبه و کمک‌رسانی به مردم از دیگر کارهای بسیج است و اعتقاد داریم ما باید اولین کسانی باشیم که وارد امدادرسانی در حوادث می‌شویم.

وی گفت: بخش دیگر حوزه سیاست‌‌گذاری و مدیریت است و بسیج با گستره فراوان در بیمارستانها، دانشگاه‌ها و بخش‌های درمانی با کثرت نیروهای تخصصی تحصیل کرده خود تلاش می‌کند گفتمان عمومی را به سمت سلامت مردم پیش ببرد و کمک کند تصمیمات درست گرفته شود و با نمایندگان مجلس هم برای وضع قوانین تأثیرگذار مشورت خواهیم کرد.

محمد صادقی بیان کرد: در زمانی که مقاومت و مبارزه با داعش در اوج خود بود بسیج جامعه پزشکی هم در حوزه بهداشتی و جراحی مدافعان حرم حضور مؤثر داشت و امروز هم باید آمادگی داشته باشیم تا تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار داده و از تجربه سایرین هم استفاده کنیم لذا مبادله استاد و دانشجو و استفاده از بازار کشورهای مقاومت در دستور کار است تا از محل فروش دارو به این کشورها به رونق اقتصادی کمک کنیم.

 

وی بیان کرد: طب سنتی واقعی به دنبال سلامت مردم است به طوری که کتاب قانون ابن سینا بیش از هزار سال است که در دانشگاه‌های دنیا در پایه پزشکی تدریس می‌شود اما خودمان از آن به بهره هستیم و باید این موضوع را احیا کنیم.

محمد صادقی اضافه کرد: سبک زندگی ایرانی اسلامی مبتنی بر دانش باید ترویج شود و بدانیم قرار نیست از امکانات مدرن فاصله بگیریم و استفاده بهینه از همه ابزارهای مدرن با اتکا به آموزه‌های دینی در دستور کار است.

وی گفت: توجه به مهمترین دستاوردهای بشری و آموزه‌های دینی از رویکردهای اساسی ما در بسیج جامعه پزشکی است و ساماندهی این نهاد بر این مبناست و با تشکیل کارگروه این مباحث دنبال می‌شود و باور داریم این راهبرد می‌تواند مشکلات بهداشتی کشور را حل کند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی کشور در ادامه یادآور شد: از کسانی که سلامت و آرامش خود را در بسیج سپری کرده‌اند قدردانی می‌کنیم و از نگاه ما همه مردمی که وابسته به نظام هستند و دلسوزند و دنبال خدمت به مردم هستند در ردیف بسیجی محسوب می‌شوند.

محمد صادقی کرد: در حال حاضر بیش از ۱۸۰ هزار بسیجی در جامعه پزشکی عضو هستند و امروز بسیاری از کسانی که در بیمارستانها و درمانگاه‌ها خدمت می‌کنند یا عضو بسیج هستند یا سبقه و یا روحیه بسیجی دارند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است