شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانآغاز رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی «شهدای مدافع سلامت»نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان

آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی «شهدای مدافع سلامت»نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان

منتشرشده در سیستان و بلوچستان چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 19:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به‌تبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه‌ جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده و تقریباً همه مردم به نحوی درگیر موضوع هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به‌طبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده و تقریباً همه مردم به نحوی درگیر موضوع هستند.

 

رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی «شهدای مدافع سلامت»نیروی زمینی سپاه از صبح امروز(چهارشنبه) همزمان با سراسر کشور در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

 

 

این عملیات سراسری در زاهدان با حضور رزمندگان قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه همزمان با سراسر کشور از میدان «سربازان گمنام»زاهدان آغاز شد.

 

هدف از برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی «شهدای مدافع سلامت»نیروی زمینی سپاه علاوه بر عملیات پاکسازی محیط شهرها استفاده از تمام ظرفیت‌های بیمارستانی سیار و ثابت نیروی زمینی سپاه پاسداران در نقاط مختلف کشور است.

 

سردار سیدمحمد اعظمی، معاون عملیات قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران در حاشیه این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  اقدامات ارزشمند و خوبی با مدیریت علمی نظام بهداشت و درمان در سطح کشور و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح استان انجام شده و شروع این رزمایش در واقع تداوم، توسعه و تکمیل اقدامات قبلی در زمینه بهسازی محیط است.

 

وی ادامه داد: این مرحله از عملیات تا 15 فروردین ادامه دارد و در صورت اعلام نیاز ستاد استانی، عملیات دفاع بیولوژیک استمرار خواهد یافت. در سطح استان 283 دستگاه وسیله نقلیه موتوری از  رده‌های نظامی در برنامه گندزدایی شرکت می‌کنند و معابر و  مناطق مختلف مرکزی، شمال و جنوب استان را سالم سازی خواهند کرد.

 

سردار اعظمی گفت: توان لجستیکی و خودرویی سازمان‌های غیرنظامی مانند دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر و سایر دستگاه‌ها  هم در این برنامه مشارکت دارند. در مجموع بیش از 2000 نفر به طور مستقیم در اجرای این برنامه مشارکت دارند.

 

بنابراین گزارش؛ با شیوع بیماری کرونا در ایران، سپاه پاسداران نیز با همه تجهیزات و در بالاترین سطح امدادرسانی برای کمک به درمان بیماران مبتلا به کرونا، علاوه بر حضور در عرصه‌های تولید و توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مواد بهداشتی و کمک به ضدعفونی معابر و اماکن در شهرهای مختلف کشور، اقدام به راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بیشترین تجهیزات و امکانات مدرن کرده است که در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان نیز بیمارستان و نقاهتگاه نیروی زمینی سپاه به استعداد 100 تخت تاکنون راه اندازی شده است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است