شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانبه منظور برگزاری کنگره ملی شهدا و با حضور فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان از المان شهید حاج قاسم میرحسینی رونمایی شد

به منظور برگزاری کنگره ملی شهدا و با حضور فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان از المان شهید حاج قاسم میرحسینی رونمایی شد

منتشرشده در سیستان و بلوچستان سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 08:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: به مناسبت برگزاری کنگره ملی شهدا در استان سیستان و بلوچستان از المان شهیدحاج قاسم میرحسینی با حضور فرمانده سپاه استان در زاهدان رونمایی شد.

 

به گزارش سپاه نیوز، باحضور سردارسرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از المان شهید حاج قاسم میرحسینی به عنوان نماد دفاع مقدس در مرکز شهر زاهدان رونمایی شد.

 

سردار معروفی درمراسم رونمایی از این المان اظهار داشت: شهید سردار حاج قاسم میرحسینی یکی از شهدای شاخص جنگ تحمیلی و از افتخارات مردم استان می‌باشد.

 

وی با اشاره به نقش این شهید در دفاع مقدس افزود: وی جانشین لشگر41 ثارالله و محور اصلی عملیات‌های والفجر ۸ کربلای یک و کربلای ۴ و والفجر ۳ بود و در این عملیات‌ها نقش موثری داشت.

 

سردار معروفی تصریح کرد: حاج قاسم میرحسینی در عملیات کربلای ۵ همانگونه که خودش پیش بینی کرده بود از ناحیه سر مجروح و به شهادت رسید.

 

دبیر کل کنگره ملی شهدا استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه دفاع مقدس سراسر معجزه و امداد الهی بود بیان کرد: حکومت اسلامی بر پایه حق بنا نهاده شد به همین دلیل است که با گذشت چهل سال گزندی به آن نرسیده است.

 

فرمانده سپاه سلمان با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص ۲۲ بهمن تماشایی گفت: مردم ایران ۲۲ بهمن تماشایی را به نمایش گذاشتند و این به معنای هدایت الهی است و اثبات می‌کند که برای پایداری انقلاب اسلامی تلاش می شود.

 

سردار معروفی افزود: در این حرکت عظیم، مردم نیز ثابت کردند که به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادارند و در مقابل این پایبندی مسئولان نیز باید در جهت رفع مشکلات مردم تلاش نمایند وبه مطالبات آنان توجه بیشتری داشته باشند.

 

وی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای استان تصریح کرد: در جهت هرچه بهتر برگزار شدن کنگره ملی شهدای استان از قریب به دو سال گذشته برنامه ریزی‌ها شروع شد و از شش ماه گذشته کار به صورت ویژه و تمام وقت ازسوی دست اندرکاران این کنگره در حال پیگیری است.

 

سردار معروفی ادامه داد: همچنین گزارشی از اقدامات انجام شده به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شده است که مورد تائید ایشان قرار گرفت و ایشان تاکید زیادی بر ادامه این مسیر و این برنامه‌ها داشتند.

 

وی با بیان اینکه ما امروز بیشتر از هر روزی نیازمند ترویج فرهنگ جهاد و شهادت؛ فرهنگ ایثارگری و فرهنگ مقاومت هستیم، افزود: آنچه ما را از بن بست نجات می‌دهد وجود روحیه فرهنگی و مدیریت جهادی است.

 

فرمانده سپاه سلمان با اشاره به اینکه روحیه انقلابی زائیده دفاع مقدس و آرمان‌های شهداء است، گفت: درعصر حاضر نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، روحیه انقلابی در جامعه هستیم.

 

سردار معروفی افزود: مدیریت جهادی راه برون رفت از مشکلات است .

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است