شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستاناعزام گروه پزشکی جهادگر از سیستان و بلوچستان به کرمانشاه

اعزام گروه پزشکی جهادگر از سیستان و بلوچستان به کرمانشاه

منتشرشده در سیستان و بلوچستان شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 09:37
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

:سپاه نیوز : مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور درمان و کنترل سلامت آسیب دیدگان زلزله اخیر ،گروهی از پزشکان جهادگر در راستای ارائه خدمت بی منت به مناطق هدف استان اعزام و بیماران را ویزیت کردند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار علی اکبر جعفری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این مطلب که بسیج سازندگی بنا بر نوع ماهیت وجودی وذاتی خود وظیفه خدمت رسانی و کمک به محرومین در مناطق محروم را بر عهده دارد،افزود: جهادگران استان سیستان و بلوچستان خدمت بی منت را سر لوحه کار خود قرار داده اند و با عبور از سختیها به منظور رفاه حال و آسایش آسیب دیدگان و نیازمندان گام بر میدارند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این مطلب که مذهب و قومیت و محل سکونت افراد برای جهادگران فرقی ندارد تصریح کرد:جهادگران بی ریا و مخلصانه به دنبال ایفای نقش و خدمت  بی منت به هم نوعان خود هستند.

 

 جعفری  گفت: بسیج سازندگی سپاه استان از ساعت های اولیه زلزله کرمانشاه در قالب گروه پیشرو در مناطق حضور یافته است و با برنامه ریزی های انجام شده دو روستای هدف را به منطور ارائه خدمات در دستور کار قرارداده است .

 

وی اظهارداشت: روستاهای بانی نار و گزنه که دو کیلومتر تا مرز عراق فاصله دارد روستاهای هدف استان جهت ارائه خدمت هستند که جهادگران استان به همراه تعدادی از عشایر و سران طوایف استان در معیت فرمانده سپاه سلمان به همراه یک کامیون اقلام ارسالی استان به این مناطق اعزام و اقلام بین خانوارهای این دو روستا توزیع شد.

 

جعفری ادامه داد: توزیع بیش از  130 سبد کالا بین خانوارهای دو روستای گزنه وبانی نار،ارائه خدمات پزشکی در این دو روستا و ویزیت 70 نفر ،اجرای برنامه های شاد و مفرح با عنوان جنگ شادی با همکاری هلال احمر استان،احداث تعداد 27 سکوی نصب کانکس در دو روستای هدف،توزیع بیش از 17 هزار لیتر نفت در روستاهای گزنه و بانی نار از بخش ثلاث بابا جانی،توزیع بیش از 120 بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان،سرکشی از خانواده های معظم شهداء،ایثارگران وجانبازان روستاهای هدف استان در مناطق زلزله زده،توزیع لباسهای گرم بین آسیب دیدگان،برق کشی چادرهای نصب شده در این روستاها را از مهم ترین اقدامات انجام شده در این دو روستا برشمرد.

 

وی ادامه داد کمک رسانی مردم استان سیستان و بلوچستان و ارگانهای استان به مردم آسیب دیده کرمانشاه همچنان ادامه دارد و توزیع سبد کالا و اقلام بهداشتی و لوازم التحریر را بین خانوارها و دانش آموزان این دو روستا توزیع خواهیم کرد.

 

گفتنی است تا دو ماه آینده تعداد 35 واحد مسکونی با همت بسیج سازندگی سپاه سلمان و جهادگران استان سیستان و بلوچستان برای خانوارهای دو روستای هدف احداث خواهد شد.

 

انتهای خبر/09

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است