شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانمسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان: زیبا سازی 213 مدرسه در سطح استان با همت جهادگران

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان: زیبا سازی 213 مدرسه در سطح استان با همت جهادگران

منتشرشده در سیستان و بلوچستان سه شنبه, 10 مرداد 1396 ساعت 09:37
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بسیج دانشجویی در راستای اجرایی کردن اندیشه ها و رهروی مقام معظم رهبری و محرومیت زدایی در مناطق محروم گام برمیدارد.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ سرهنگ پاسدار علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : هدف از اعزام دانش‌آموزان به مناطق محروم در قالب طرح اردوهای جهادی، غنی‌سازی اوقات فراغت، نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش گروهی و کمک به توسعه سازندگی و رفع محرومیت در استان به ویژه روستاها است.

 

وی افزود: جهادگران با تقویت روحیه تقوا و اعتلای روحیه اعتقادی و معنوی خدمتگذاری بدون منت را سرلوحه فعالیت خویش قرار داده و اوقات فراغت خود را در نقاط محروم استان سپری می کنند.

 

سرهنگ جعفری هدف از اعزام دانش‌آموزان و دانشجویان به مناطق محروم در قالب طرح اردوهای جهادی را غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه‌های سازندگی، آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت‌های گروهی، کمک به توسعه سازندگی و رفع محرومیت در کشور به ویژه در روستاها و مناطق محروم عنوان کرد.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان هدف دیگر اردوهای جهادی را کارآفرینی و کسب شایستگی های فنی برشمرد و بیان کرد: بسیج دانشجویی در راستای اجرایی کردن اندیشه ها و رهروی مقام معظم رهبری و رفع محرومیت در مناطق محروم گام برمیدارد. 

 

وی با تاکید بر این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 96 را به نام« اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری کردند که همین مسئله رسالت جهادگران را سنگین تر می کند، اظهارداشت: طی سه سال گذشته ۶ هزار دانش آموز بسیجی در طرح هجرت3 شرکت کردند. 

 

سرهنگ جعفری افزود: بسیج با روحیه مسئولیت پذیری به دنبال رفع محرومیت از مناطق محروم است، این نهاد با اجرایی کردن برنامه های غنی سازی اوقات فراغت، انجام کارهای تربیتی، هنری و صنایع دستی به دنبال این است تا روحیه مسئولیت پذیری، کار جمعی و مشارکت اجتماعی را در جامعه ترویج دهد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان بیان کرد: طرح هجرت 3 دانش آموزی به منظور شناسایی قابلیتها و توانمندیها و ارتباط بین دانش آموزان در عرصه های مرمت، زیباسازی ، تعمیرات ، فضا سازی مدارس و امور اعتقادی اجرا می شود .

 

وی خاطر نشان کرد: مدارس یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی تربیتی و مرکز انتقال ارزش های دینی است از این رو اجرای طرح های هجرت3 در مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 

سرهنگ جعفری در ادامه گفت: در این طرح 6 هزار دانش آموز بسیجی خواهر و برادر تعداد213 مدرسه را مرمت و رنگ آمیزی خواهند کرد.

 

شایان ذکر است: این طرح از ابتدای تیر ماه آغاز شده وتا 18شهریورماه هم ادامه خواهد داشت. 

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است