شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانسردار معروفی در یادواره شهداء شهرستان هامون مطرح کرد: شهداء محور وحدت حقیقی جامعه

سردار معروفی در یادواره شهداء شهرستان هامون مطرح کرد: شهداء محور وحدت حقیقی جامعه

منتشرشده در سیستان و بلوچستان یکشنبه, 17 بهمن 1395 ساعت 10:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار معروفی با تاکید بر این نکته که  شهداء محور وحدت حقیقی جامعه هستند تصریح کرد: نمی توان شهدا را متعلق به یک جریان و یک گروه و حتی یک شهر و منطقه دانست بلکه شهدا متعلق به همه ملت ایران و جای جای میهن اسلامی هستند.

 

به گزارش سپاه نیوز:سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در دومین روز از گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور در یادواره 256 شهید شهرستان هامون در گفتگو یی با تبریک آغاز دهه فجر از این ایام به عنوان دهه ای که باعث شرف وبزرگی ملت ایران شده است نام برد و پیروزی انقلاب اسلامی را ثمره مجاهدت های مردم و امام راحل  و شهدای در این راه دانست.

 

وی از شهدا به عنوان سند گویای ملت وجامعه یاد کرد و عقبه تاریخی ملت ایران  را شهداء و ایثارگران خواند و اذعان داشت: شهرستان هامون با تقدیم 256 شهید به انقلاب اسلامی عقبه ای درخشان را در دفتر پیروزی و حفظ انقلاب ثبت کرده است.

 

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان با تاکید بر این نکته که  شهداء محور وحدت حقیقی جامعه هستند تصریح کرد: نمی توان شهدا را متعلق به یک جریان و یک گروه و حتی یک شهر و منطقه دانست بلکه شهدا متعلق به همه ملت ایران و جای جای میهن اسلامی هستند؛  زیرا آنها برای پیروزی انقلاب و حفظ ارزشهای نظام و بقای ارزشهای اسلامی به شهادت رسیدند و پاسداری از ارزشهای نظام و حفظ آن را رسالت خود می دانستند و برای حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی و سربلندی میهن و انقلاب جان خود را فدا کردند.

 

وی  در بخش دیگری از سخنان خود شهدا را حماسه آفرینان بی ادعا دانست که به فضل الهی عندالله شدن وجان و آبروی خویش را در طبق اخلاص گذاشتند و بیان داشت: هیچ یک از شهدا وابستگی مادی نداشتند و عقبه معنوی آنها باعث شد تا بنده مقرب درگاه الهی شوند.

 

سردار معروفی یکی از ویژگی های شهداء را گذشت از جان و مال برشمرد و ادامه داد : انسانهایی که برای رضای خداوند از جان و مال خود می گذرند تا برای بقای دین وآبروی اسلام مایه گذارند، در حقیقت  معامله ای زیبا با خداوند کرده اند.

 

فرمانده سپاه سلمان با اشاره به اینکه شهدا در تاریخ ثابت کرده اند که اگراین شهداءدر کربلا بودند جزء یاران صدیق امام حسین (ع)بودند اظهار داشت: شهدا در مکتب سید الشهدا(ع)  درس آموختند  و همین باعث ماندگاری آنهاشد. 

 

سردار معروفی شهدا را پرورش یافتگان مکتب وحی دانست که باور داشتند آموزگار اصلی آنها سید الشهداست و بیان داشت: شهدا در جان دادن، برای حفظ باور و اعتقاداتشان از یکدیگر سبقت می گرفتند و این سبقت به خوبی در دوران دفاع مقدس دیده شد؛ آنها در شبهای عملیات در عبور از اروند و  میادین مین و حتی بروی سیم خاردارها از هم دیگر سبقت گرفتند و با اینکار دشمن را ذلیل کردند. 

 

وی دفاع مقدس را دانشگاه انسان سازی خواند که رزمندگان دلیری را تربیت کرد، و این تربیت را هنر انقلاب، مدیریت  و رهبری صحیح آن دانست و حاج قاسم سلیمانی را تربیت یافته این دانشگاه معرفی کرد.

 

 سردار معروفی علت اینکه دشمن نمیتواند به  کشور ایران صدمه بزند را روحیه انقلابی ملت دانست و افزود:ملت ایران به واسته روحیه انقلابی خود اهل عقب نشینی نبوده و ظلم ستیز است. 

 

فرمانده سپاه سلمان به رشادت های میرحسینی ها و عالی ها اشاره کرد و بیان داشت: ملت ما با تقدیم شهدا و تحمل سختی های فراوان اقتدار، سربلندی  و عظمت اسلام را حفظ کرد وشهدا با تقدیم جان خود جهادکبیر کردند  و به دشمن سیلی زدند.

 

وی ایمان به خدا، وفاق ملی وحدت کلمه و رهبری  را سه مولفه مهم پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان برشمرد و انقلاب اسلامی را احیا گر اسلام ناب محمدی(ص) دانست و افزود: انقلاب اسلامی استمرار حکومت پیامبر عظیم الشان اسلام است.

 

وی در پایان با بیان این نکته که مساجد اولین پایگاهها در زمان پیروزی انقلاب اسلامی بوده است اظهار داشت: دشمن از مراکز ثقل انقلاب اسلامی در هراس است و امروز می خواهد مسجد ومحراب ومنبر را از ما بگیرد، و می خواهد با از بین بردن جایگاه و تخریب علما  این پایگاههای اصلی را ازبین ببرد؛ و مردم ما همیشه با باور داشتن وعده های الهی در برابر ظلم دشمنان ایستادگی ومقابله کرده اند.

انتهای خبر/07

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است