شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده مرکز بهداری رزمی غرب نزسا خبر داد:ارائه خدمات درمانی کلینیکی به بیش از 71 هزار نفر در بیمارستان صحرایی باتک سرباز

فرمانده مرکز بهداری رزمی غرب نزسا خبر داد:ارائه خدمات درمانی کلینیکی به بیش از 71 هزار نفر در بیمارستان صحرایی باتک سرباز

منتشرشده در سیستان و بلوچستان شنبه, 18 دی 1395 ساعت 14:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: بخشی گفت: از تاریخ 22 تا 27 آذرماه امسال به 71 هزار و 920 خدمات درمانی و کلینیکی در بیمارستان صحرایی باتک سرباز ارائه شده است.

 

ه گزارش سپاه نیوز؛ علی صفربخشی فرمانده مرکز بهداری رزمی غرب نزسا در گفت‌وگویی به تشریح فعالیت‌های انجام شده در بیمارستان صحرایی باتک سرباز پرداخت و اظهار کرد: مدیریت بهداشت مرکز با همکاری شبکه بهداشت شهرستان سرباز در قالب یک تیم چهار نفره اعم از یک نفر پزشک عمومی و سه نفر از کارشناسان بهداشت، اقدام به اجرای طرح غربالگری و شناسائی مددجویان شامل طرح پذیرش بیمارستان کردند و در این زمینه 5 هزار برگه مراجعه و پذیرش بیماران نیازمند درمان توزیع شد.

 

فرمانده مرکز بهداری رزمی غرب نزسا افزود: آموزش بهداشت مدارس و توزیع رایگان به یک‌هزار و 200 نفر، آموزش بهداشت خانواده و بانوان و توزیع رایگان بسته‌های بهداشتی شامل (شامپو، صابون، خمیر دندان و مسواک) به 850 نفر و آموزش بهداشت دهان و دندان به همراه توزیع بروشورها و نشریات آموزش بهداشت دهان و دندان به یک هزار و 250 نفر انجام شد.

 

 با بیان اینکه از تاریخ 22 تا 27 آذرماه امسال به 71 هزار و 920 خدمات درمانی و کلینیکی ارائه شده است، گفت: به 21 هزار و 921 نفر نیز خدمات درمانی در رشته‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی پزشکی از جمله عفونی، مغز و اعصاب، رادیولوژی و سونوگرافی، بیهوشی، زنان و زایمان، چشم پزشکی واپتومتریست، قلب و عروق و جراحی عمومی ارائه شده است.

 

وی ادامه داد: انجام 374 مورد عمل جراحی عمومی، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، انجام 788 مورد سونوگرافی توسط متخصص رادیولوژی، انجام یک‌هزار و 22 مورد رادیوگرافی توسط بخش رادیولوژی، انجام 5 هزار و 110 آزمایشات توسط بخش آزمایشگاه و توزیع و تحویل دارو در بزرگ‌ترین و کامل‌ترین داروخانه سیار با نظارت تخصصی توسط 2 نفر دکتر داروساز در 9095 نسخه از دیگر اقدامات این بیمارستان صحرایی در باتک سرباز بوده است.

 

بخشی ارائه خدمات دندانپزشکی توسط 3 نفر دندانپزشک به تعداد 2715 نفر و استفاده از دستگاه تصویربرداریOPG برای 205 نفر را از دیگر اقدامات عنوان کرد.

 

وی بیان کرد: پذیرش بخش بینایی سنجی توسط 3 نفر بینایی سنج به تعداد 2810 نفر، توزیع عینک رایگان 700 فریم، ارجاع بیماران نیاز به درمان و مراقبت‌های تکمیلی به مراکز درمانی از پیش تعیین شده سپاه و دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان در سطح شهرهای نزدیک و شهرستان‌های استان به تعداد 153 نفر در مدت فوق انجام شده است.

 

فرمانده مرکز بهداری رزمی غرب نزسا افزود: برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع بهداشت، پیشگیری و بیمارستان سیار در سطح کودکان و دانش آموزان زیر 12 سال و توزیع رایگان بسته‌های فرهنگی و لوازم التحریر از جمله اقدامات روابط عمومی، فرهنگی و تبلیغی بوده است.

 

وی گفت: تمامی خدمات ارائه شده بر اساس طرح انطباق و تهیه لوازم و اقلام مورد نیاز در راستای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی صورت یافته است.

 

بخشی با قدردانی از مهمان نوازی و صبر و شکیبایی مردم غیور و ولایتمدار استان سیستان و بلوچستان به خصوص شهرستان سرباز و دهستان باتک ابراز امیدواری کرد: مسئولان دولت جمهوری اسلامی و دستگاه‌های مربوطه نسبت به رفع محرومیت‌ها، نیازها و هم ارز کردن بخش خدمات در این منطقه همانند دیگر شهرهای برخوردار قدم‌های جدی‌تری را بردارند.

انتهای خبر/07

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است