شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستاناحداث و بازسازی ۳۱ مدرسه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه

احداث و بازسازی ۳۱ مدرسه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 14:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: ۳۱ مدرسه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه  احداث و بازسازی شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ با هدف توسعه شاخص‌های آموزشی مناطق کم برخوردار ۳۱ مدرسه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه احداث و بازسازی شده است.

 

شهرام اسکندری معاون مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگویی در این خصوص اظهار داشت: انجام اقدامات محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری در این خطه از کشور به عنوان یکی از اولویت‌های کاری در دستور کار قرارگاه  قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور قرار گرفته است.

 

معاون مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه افزایش فضاهای آموزشی در اولویت کار سپاه در بخش محرومیت‌زدایی است، بیان کرد: علاوه بر پروژه‌های زیادی که در حوزه‌های مختلف عمرانی، اشتغال‌زایی، فرهنگی و اجتماعی توسط قرارگاه قدس در سیستان و بلوچستان اجرا شده، این نهاد به احداث مدارس اقدام کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در منطقه "روتک" شهرستان خاش معلم فداکار "حمیدرضا کنگوزهی" جان خود را برای نجات جان دانش‌آموزان فدا کرد، گفت: در پی این اقدام ارزشمند و به پاس فداکاری و تثبیت فرهنگ فداکاری و ترویج آموزش، 2 مدرسه در ادامه سیاست‌های محرومیت‌زدایی سپاه در این منطقه احداث و بازسازی شده است.

 

معاون مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه افزود: این مدارس شامل مدرسه روستای "نوک‌جو" که محل جان باختن معلم فداکار خاشی است و مدرسه "نادرآباد" در فاصله 800 متری از این روستا در احداث و بازسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در سال 94 و 6 ماه اول امسال 26 مدرسه خشت و گلی در نقاط مختلف استان بازسازی کامل شده و هزینه بازسازی هر یک از این مدارس بین 15 تا 35 میلیون تومان بوده که از محل اعتبارات داخلی سپاه تامین شده است.

معاون مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه بیان کرد: در این مدت 5 مدرسه نیز توسط سپاه در استان احداث شده که شامل 2 مدرسه در روستای "روتک و اله آباد" در شهرستان زاهدان، یک مدرسه در شهرستان قصرقند و 2 مدرسه در نقاط صفر مرزی شهرستان سرباز است.

وی تاکید کرد: امسال برنامه سپاه در زمینه احداث و بازسازی مدارس در سیستان و بلوچستان پرحجم‌تر شده است.

معاون مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: اعتقاد داریم دانش‌آموزان سرمایه‌های آینده انقلاب و نظام هستند و در این مسیر ظرفیت بالایی را پای کار آوردیم که بخشی از آن امسال در قالب تفاهم‌نامه‌ای که به‌زودی بین نیروی زمینی سپاه و وزیر آموزش و پرورش به امضا می‌رسد، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است