شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان: وحدت و اتحاد شیعه و سنی مهمترین عامل گسترش بیداری اسلامی در جهان است

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان: وحدت و اتحاد شیعه و سنی مهمترین عامل گسترش بیداری اسلامی در جهان است

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 11:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار معروفی گفت: وحدت و اتحاد شیعه و سنی مهمترین عامل گسترش بیداری اسلامی در جهان است و بدون شک پایداری نظام اسلامی نیازمند حفظ و تقویت وحدت بین شیعه و سنی است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی  فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در دیدار با علما،  روحانیون و ریش سفیدان شهرستان خاش اظهار کرد: اتحاد و یکپارچگی شیعه و سنی در استان زبانزد است و شیعه  هیچگونه اختلافی با برادران اهل سنت خود ندارد.

وی بیان کرد: وحدت شیعه و سنی خواری در چشم دشمنان بوده و اگر این وحدت وجود نمی داشت چیزی به نام اسلام در منطقه نقش آفرینی نمی کرد.

سردار معروفی همچنین به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی، گفت: 9 دی روز میثاق امت با ولایت و دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب بود.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 9 دی برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم کشورمان بود، خاطرنشان کرد: مردم با بصیرت خود متوجه دست داشتن دشمن در فتنه 88 شدند و با خروش خود در خیابانها بار دیگر باعث ایجاد یاس در دل دشمنان این مرز و بوم شدند.

وی با تاکید بر وحدت بین شیعه و سنی، اذعان کرد: نیاز به اتحاد و وحدت در بین کشورهای مسلمان در عصرکنونی بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود و احیای گفتمان امت واحده اسلامی راهگشای بسیاری از مشکلات است.

سردار معروفی بیان کرد: امنیت و آرامش حاکم در استان سیستان و بلوچستان حاصل خون پاک شهداء و مجاهدات های خالصانه و شبانه روزی نیروهای جان برکف بسیجی خصوصاً اهل سنت استان است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش نیز در این دیدار اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان نمونه  بارز وحدت میان شیعه و سنی است و سالهاست که در کمال آرامش در کنار برادران شیعه خود زندگی مسالمت آمیزی را تجربه می کنند.

مولوی محمدعلی شهنوازی گفت: اهل تسنن مشترکات دینی فراوانی با اهل تشیع خود دارند و برای دست یافتن به وحدت عملی باید این مشترکات مذهبی را برجسته کنیم.

 وی اظهار کرد: مسلمانان شیعه و سنی باید آگاه و هوشیار باشند ، چراکه دشمنان اسلام با بهره گرفتن از اختلافات میان مذاهب در پی ضربه زدن به اسلام و مسلمین هستند.

سرطایفه شهنوازی استان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه، با بیان اینکه شیعه و سنی سالهاست در کنار یکدیگر در آسایش و رفاه زندگی می کنند، اظهار کرد: این وحدت و همدلی بعد از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی بسیار پررنگ تر و حساس تر شده چرا که خدمات رسانی به مردم محروم این مناطق بیشتر شده و روز به روز بر وحدت و برادری میان مذاهب این استان افزوده می شود.

خوبیار شهنوازی گفت: دشمنان از خدابی خبر سالهاست سعی و تلاش می کنند تا بین شیعه و سنی در استان سیستان و بلچستان اختلاف و تفرقه ایجاد کنند که با هوشیاری و بصیرت مردم این استان تمامی این اختلافات و توطئه ها با شکست و یاس دشمنان مواجه شده است.

 وی با تشکر از سپاه جهت برقراری امنیت در منطقه اظهار کرد: اتحاد و امنیت جامعه لازم و ملزوم یکدیگر هستند و بدون شک توسعه و پیشرفت و اتحاد در گرو امنیت حاصل خواهد شد.

گفتنی است سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در سفر یکروزه به شهرستان خاش به همراه سرهنگ فضلی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش و جمعی از پاسدران و بسیجیان از مولوی شهنوازی امام جمعه اهل سنت شهرستان، خوبیار شهنوازی سرطایفه شهنوازی، خانواده شهیدان هاشمزهی و ریگی دیدار و در نشست بصیرت افزایی که در کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج این شهرستان برگزار شد، شرکت کرد.

انتهای خبر/07

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است