شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان سیستان‌و‌بلوچستان : هدف اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید است

فرمانده سپاه سلمان سیستان‌و‌بلوچستان : هدف اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید است

منتشرشده در سیستان و بلوچستان یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 11:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار معروفی  گفت: هدف اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید است که با داشتن روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و اجرایی کردن کارهای علمی نهادینه می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح پژوهشکده راهبردی اقتصاد مقاومتی شهید علی یزدانی در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: امسال به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده و این به معنای جلوگیری از شعار‌ زدگی و عمل‌گرایی است که ما امروز به آن نیاز داریم.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: وضعیت کشور ما نیز طوری است که بدون اقتصاد مقاومتی برون رفت از مشکلات اقتصادی مسیر نیست.

 

این مسئول بیان کرد: باید پروژه‌های کلان و ملی را به قوت برای آینده اجرایی کرد زیرا می‌تواند منشا برکت در سطح ملی باشد.

 

وی افزود: اما این پروژه‌ها زمان و هزینه زیاد نیاز دارد و نمی‌توانیم توجه خود را فقط به آنها معطوف کرده و از تعاونی‌های خرد که اقتصاد خانواده‌ها را متحول می‌کند غافل شویم.

 

سردار معروفی گفت: هدف اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید با مردم برای خود مردم است و در این مسیر فرهنگ بومی بسیار مفید خواهد بود.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: باید در زمینه‌های مختلف این استان را به قطب تبدیل کنیم، اگر بخواهیم در مسیر نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی موفق عمل کنیم، داشتن روحیه انقلابی بسیار مهم است زیرا این روحیه یعنی استفاده از تمام توانمندی‌ها برای رسیدن به هدف و برون رفت از مشکلات اقتصادی.

 

وی تبعیت از ولایت فقیه را رمز موفقیت در هر زمینه‌ای دانست و گفت: داشتن مدیریت جهادی افراد را برای رسیدن به هدف موفق می‌کند.

 

سردار معروفی با بیان اینکه اساتید و فرهنگیان رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارند، گفت: روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و اجرایی کردن کارهای علمی مسیر را برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی نهادینه می‌کند.

 

مدیر پژوهش و کارآفرینی دانشگاه پیام نور سیستان و بلچستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان بیش از 50 نفر عضو هیئت علمی فعالیت دارند و میزان مقالاتی که به ویژه بعد از سال 86 با یک روند رو به رشد ارائه شده، 84 مقاله آی.ای.آی و 82 مقاله علمی و پژوهشی بوده است.

 

پرویز نصیرخانی افزود: دانشگاه پیام نور در راستای فعالیت های پژوهشی دو رشته اقتصاد اسلامی و کشاورزی را به صورت فعال راه‌اندازی کرده است.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است