شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان: قوم بلوچ همواره مدافع نظام و ایران اسلامی است

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان: قوم بلوچ همواره مدافع نظام و ایران اسلامی است

منتشرشده در سیستان و بلوچستان چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 11:56
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار معروفی گفت: امروز اقوام و طوایف بلوچ در قالب دسته‌های رزمی قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه مدافع امنیت پایدار در جای جای خاک سیستان و بلوچستان هستند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی  فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان صبح امروز در همایش "نقش مردم بلوچستان در استکبارستیزی و دفاع مقدس در صدمین سالگرد مبارزات مردم این خطه علیه استکبار انگلیس" در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و ایام ولادت حضرت محمد(ص) اظهار داشت: اهداف والایی از جمله افزایش همبستگی ملی، تقویت وحدت، خنثی نمودن نقشه‌های استعمار و معرفی اقدامات شایسته قوم بلوچ در سطح ملی در این همایش دنبال می‌شود.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: مردم سیستان و بلوچستان در طول تاریخ نماد وحدت بوده و هستند و چه در حوزه مذهبی و چه در حوزه قومی با هم پیوستگی‌های فراوانی دارند.

 

وی بیان کرد: مردم بلوچستان قومی نجیب، مهربان و وطن‌دوست هستند که خاک خود را مادر خود می‌دانند و همواره با دل و جان از خاک این وطن محافظت کرده‌اند.

 

سردار معروفی افزود: قوم بلوچ مردمانی متدین، خداجو، مهمان‌نواز، قدرشناس و شجاع هستند که همواره در راه دفاع از وطن از خود دلاوری نشان داده‌اند.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مبازرات قوم بلوچ با انگلیسی‌ها و پرتقالی ها و حضور گسترده آنها در دوران دفاع مقدس و همچنین حضور پررنگ آنها در امنیت پایدار منطقه امروز بر هیچکس پوشیده نیست.

 

وی با بیان اینکه هر قوم را باید با توجه به عقبه آن شناخت، تصریح کرد: عقبه قوم بلوچ بسیار پرافتخار است چرا که این قوم روزی مقابل استعمار انگلیس ایستادند و روزی هم مردان مردی از تبار همان قوم مبارزه با انگلیس، 3000 کیلومتر را طی کردند و در جبهه‌های غرب کشور مقابل دشمنان ایستادند و بهترین فرزندان خود را تقدیم انقلاب و نظام کردند.

 

سردار معروفی با اشاره به تقدیم 533 شهید از جانب قوم بلوچ، اظهار داشت: 485 شهید از این تعداد شهدای دفاع مقدس و شهدای برقراری امنیت پایدار سیستان و بلوچستان، 35 شهید در حادثه هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی توسط آمریکا و 13 شهید، شهدای ترور هستند که توسط ایادی آمریکا و استکبار جهانی به شهادت رسیدند.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز هم اقوام و طوایف بلوچ در قالب دسته‌های رزمی قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه مدافع امنیت پایدار در جای جای خاک سیستان و بلوچستان هستند.

 

انتهای خبر/07 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است