شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنانجانشین فرمانده دانشگاه افسری‌و‌تربیت پاسداری امام حسین‌ (ع) : حمایت‌ تسلیحاتی و اطلاعاتی غرب از تروریست‌ها افزایش یافته است/شهید دانشگر نمونه بارز جوان مؤمن انقلابی بود

جانشین فرمانده دانشگاه افسری‌و‌تربیت پاسداری امام حسین‌ (ع) : حمایت‌ تسلیحاتی و اطلاعاتی غرب از تروریست‌ها افزایش یافته است/شهید دانشگر نمونه بارز جوان مؤمن انقلابی بود

منتشرشده در سمنان شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 12:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار اباذری با اشاره به اهمیت مجاهدات مدافعان حرم گفت: امروز حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی غرب از تروریست‌ها افزایش یافته است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سر تیپ دوم پاسدار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در آیین هفتمین روز شهادت شهید مدافع حرم عباس دانشگر در مسجد الزهرای سمنان اظهار داشت: امروز هر روز که از آغاز بحران سوریه و عراق می‌گذرد شاهد استفاده تروریست‌ها از سلاح‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر هستیم.

وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها برای از دست ندادن باقی مانده مناطق تحت اشغال خود به هر دری می‌زنند، گفت: این مجاهدت مدافعان حرم است که آنان را در همه جبهه‌ها با شکست مواجه کرده است.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با بیان اینکه شهید عباس دانشگر نمونه‌ای بارز از جوان مؤمن انقلابی است که مقام معظم رهبری آن را از افسران دانشگاه امام حسین (ع) مطالبه کردند تصریح کرد: «دانشگر» برند دانشگاه امام حسین (ع) و الگوی این دانشگاه است.

سردار اباذری با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم، مدافع ارزش‌ها و آرمان‌های الهی بوده‌اند عنوان کرد: شهید دانشگر با شهادتش، به عهدی که با خدای خود بسته بود وفا کرد.

وی با بیان اینکه تمام شهدای مدافع حرم و انقلاب اسلامی به جای عهدشان با خدای خود تا نثار خون خود ایستادند تصریح کرد: ما نیز امروز باید ادامه‌دهنده راه آنان باشیم.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با بیان اینکه نباید به مجالس شهدا به عنوان مجالس عزا و ماتم قلمداد شود تصریح کرد: آیین‌هایی که برای شهدا برگزار می‌شود در واقع تجدید بیعت با آنان و آرمان‌های نظام و انقلاب است.

سردار اباذری با اشاره به خاطراتی از شهید مدافع حرم عباس دانشگر تصریح کرد: شهید دانشگر در حوزه‌های مختلف فضای مجازی حضوری فعال و کارشناسانه داشت.

وی با بیان اینکه شهید دانشگر در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز اقدامات کارشناسانه انجام می‌داد به فعالیت این شهید والامقام در راستای تشریح آثار شهید مطهری اشاره و تصریح کرد: شهید دانشگر مسئول ترویج اندیشه مطهر در دانشگاه امام حسین (ع) بود و کتب شهید مطهری را برای دانشجویان سطوح بالاتر از خود در دانشگاه تشریح می‌کرد.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به اینکه شهید دانشگر با سن و سال کم خود صاحب فکر و اندیشه بالایی بود عنوان کرد: این شهید والامقام که نمونه‌ای بارز از جوان مؤمن انقلابی بود؛ با درک عمیق خود از مفاهیم و فرهنگ انقلاب اسلامی، حضوری فعال در شبکه‌های اجتماعی داشته و به خوبی آثار سوء فیلم‌های سینمایی استکباری علیه اسلام و ایران را بررسی و برای دانشجویان دانشگاه امام حسین تشریح می‌کرد.

سردار اباذری با اشاره به بازتاب بسیار گسترده شهادت شهید عباس دانشگر در فضای مجازی تأکید کرد: شهادت این شهید والامقام، همه دانشگاه امام حسین (ع) را تحت تأثیر قرارداد؛ چراکه این شهید، در دانشگاه علاوه با ویژگی‌هایی مانند انقلابی بودن، ایمان و اعتقادات قوی تواضع و شجاعت و شناخته می‌شد و در همه صحنه‌های ریسک‌پذیر نفر اول بود.

وی با تأکید بر اینکه شهید عباس دانشگر در حد نهایت ممکن پیرو ولایت بود عنوان کرد: این شهید والامقام، اجرای همه فرمایشات مقام معظم رهبری را برای خود واجب عینی می‌دانست و تمام تلاش خود را برای انجام همه فرمایشات امام خامنه‌ای به کار می‌گرفت.

سردار اباذری با بیان اینکه شهید عباس دانشگر به شدت اهل مطالعه و دانش بود خاطرنشان کرد: این شهید والامقام علاوه بر تحصیل در رشته جنگ افزار و مطرح شدن به عنوان یکی از متخصصان این رشته در دانشگاه امام حسین (ع) در یکی از رشته‌های دیگر نیز در دانشگاهی به غیر از دانشگاه امام حسین (ع) نیز در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بود.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به نحوه شهادت شهید عباس دانشگر عنوان کرد: این شهید والامقام پس از شنیدن حمله تکفیری‌‌ها به منطقه‌ای در جنوب حلب و بعد از برپا داشتن نماز، به منطقه شتافته و مورد اصابت دو موشک تاو قرار گرفت و به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه جوانان کشور باید به شهدایی مانند عباس دانشگر به عنوان الگویی برجسته برای ادامه مسیر در خط انقلاب و ولایت نگاه کنند تصریح کرد: خوب است جوانان کشورمان مطالعه‌ای درباره سیره زندگی و ویژگی‌ها و وصیت‌نامه داشته باشند و آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است