شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول نمایندگی ولی فقیه تیپ 82سپاه صاحب الامر(عج) قزوین: بصیرت فهم صحیح، درک عمیق و هوشیاری را در برمی‌گیرد

مسئول نمایندگی ولی فقیه تیپ 82سپاه صاحب الامر(عج) قزوین: بصیرت فهم صحیح، درک عمیق و هوشیاری را در برمی‌گیرد

منتشرشده در قزوین شنبه, 04 دی 1395 ساعت 10:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین عطایی گفت: آخرت اندیشی، تفکر نسبت به انجام کار، نگاه کردن به دیگران و عبرت گرفتن از آنان، نگاه کردن به آیات الهی در مورد انسان، آسمان، زمین و امدادهای الهی را از اسباب بصیرت افزایی است.

 

به گزارش سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین کاووس عطایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ 82 صاحب الامر (عج) قزوین بیان کرد: یک حکومت الهی زمانی محقق می شود که سه رکن مهم یعنی قوانین الهی، رهبری الهی و وجود مردم بصیر را داشته باشد.


وی ادامه داد: در زمان امام علی (ع) قانون الهی و رهبری الهی مثل امام علی (ع) بود اما مردم بصیرت نداشتند و امام، قریب به 25سال خانه نشین شد، یا امام حسین(ع) در مدینه همان شهری که مردم امام حسین را در آغوش پیامبر بارها مشاهده کردند و بارها از پیامبر شنیدند که می ‌فرمود "حسین منی و انا من حسین" اما به دلیل بی بصیرتی مردم آن زمان او را خارجی خطاب کردند. 


حجت الاسلام والمسلمین عطایی در بخش دیگری از سخنان خود بصیرت را در سه معنای بینایی و دانایی، فهم صحیح و درک عمیق و بیداری و هوشیاری معنا کرد و خاطر نشان کرد: بصیرت به دو صورت یعنی بصیرت دینی و بصیرت سیاسی ظاهر می‌شود و انسان باید هردو بصیرت را داشته باشد تا در تنگناها دچار مشکل نشود.


وی گفت: از پیامبر(ص) روایتی نقل شده است که می فرماید کور آن نیست که چشمش نابینا باشد کور واقعی آن کسی است که بصیرتش کور باشد و در روایتی از امام علی (ع) آمده است که می فرماید اگر دیده بصیرت کور باشد نگریستن چشم فایده ای ندارد.
عطایی تشریح کرد : عوامل زمینه ساز بصیرت تقوا، نفع وابستگی مادی و بهره گیر از ابزار شناخت می باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ 82 صاحب الامر (عج) قزوین اذعان کرد: آخرت اندیشی، تفکر نسبت به انجام کار، نگاه کردن به دیگران و عبرت گرفتن از آنان، نگاه کردن به آیات الهی در مورد انسان، آسمان، زمین و  امدادهای الهی  را از اسباب بصیرت افزایی است.


وی در پایان به ویژگی های اهل بصیرت اشاره کرد و متذکر شد: اهل بصیرت اسلام محور هستند - دشمن شناس هستند، در رکاب رهبری پایدارند و برخلاف خواسته های رهبری عمل نمی کنند، استقامت دارند و درصحنه های مختلف حضور آگاهانه دارند و برای نظام و دین  تلاش بی وقفه خود را متوقف نمی کنند.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است