شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین: قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین: قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است

منتشرشده در قزوین شنبه, 08 آبان 1395 ساعت 13:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عدالتی شربیانیگفت: قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است.

 

 به گزارش سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین حسین عدالتی شربیانی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در در جمع بسیجیان شهر اقبالیه اظهار داشت: نهاد مقدس بسیج را مي توان يكي از نهادهاي حافظ منافع و هويت ملي و ديني و ارزش‌هاي انقلاب دانست كه داراي كاركرد بازدارندگي نسبت به تهديداتي است كه فرا روي اهداف نظام اسلامي وجود دارد به خاطر همين توانمندي هاي ارزشمند بسيج است.

 

وی خاطر نشان کرد: در ابعاد گوناگون بسيج و تفكر بسيجي مثل خورشيد مي درخشد و عملكرد آن روح طراوت و سرزنده و اميد را در جامعه اسلامي خودمان بوجود مي آورد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین به ویژگی ها و شرایط بسیجیان اشاره کرد و اذعان داشت: تقوای الهی و خودسازی،  شناخت معارف دینی و بصیرت و آگاهی از جمله شرایطی است که یک بسیجی باید داشته باشد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در ادامه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر شاره کرد و گفت:  قیام امام حسین(ع) مصداق بارز امر به معرف ونهی از منکر است و حضرت با وجود بصیرت و آگاهی به اینکه نتیجه رویارویی با لشکر یزید شهادت خواهد بود، با قیامشان دین اسلام را احیا و امر به معرف ونهی از منکر را به طور عملی معنا کردند.

 

وی با اشاره به دو نگرش مسلمانان؛ نگرش نخست ان ها را نگاه به مکتب سرخ عاشورایی و درس ایثار و شهادت دانست که احیا دین و ایمان به هدف از نتایج این نگاه است، چنانچه امروز مقاومت ها در یمن، سوریه و عراق در مقابل داعش وآل سعود نشات گرفته از همین مکتب سرخ عاشورایی است. 

 

حجت الاسلام والمسلمین عدالتی شربیانی اظهار داشت: متأسفانه اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به خوبي درک نشده است. به طوریکه بسياري از مصاديق معروف و يا منکر هنوز در جامعه ما برای بعضی از افراد شناخته نشده است.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است