شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین: علم و دانشمندان سرمایه‌های بزرگ کشور هستند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین: علم و دانشمندان سرمایه‌های بزرگ کشور هستند

منتشرشده در قزوین یکشنبه, 02 آبان 1395 ساعت 11:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی گفت:علم و دانشمندان سرمایه‌هایی بزرگ در کشور هستند که باید زمینه را برای رشد علم و حفظ جایگاه و ارزش دانشمندان مهیا نمود. 

 

 

به گزارش سپاه نیوز:حجت‌الاسلام والمسلمین علی معبودی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت صاحب‌الامر(عج) قزوین،  پیرامون دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نخبگان اظهار کرد: جامعه‌ای صاحب علوم مختلف باشد یقینا جامعه‌ای پیشرفته است. 

 

وی با اشاره به سخنی از پیشوای مسلمین امام علی(ع) تبیین کرد: علم سلطان، بزرگ و عامل اصلی و زمینه‌ساز در شکل‌گیری تمدن یک جامعه می‌باشد.  

 

وی جایگاه علم در جامعه را در تمامی دوران ضروری و مهم عنوان کرد و گفت: با نگاهی به گذشته و تاریخ می‌بینیم که یکی از مهم‌ترین دستاوردهای علم دستیابی به پیشرفت‌های متعدد بوده است. 

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین، علم را از صفات الهی دانسته و مطرح کرد: خداوند اقیانوس علم است و پیامبرانش را مبعوث کرده تا با جهل و نادانی مبارزه و آن‌ها در دستیابی به علم یاری نمایند. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی تصریح کرد: رشد علمی در تمامی زمینه‌ها عامل اصلی شناخته‌شدن کشور در جهان بوده و با رشدعلمی می‌توانیم بر بسیاری از مشکلات از جمله فروش ارزان نفت خام غلبه کنیم. 

 

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه علم و دانشمندان در کشور خاطرنشان کرد: علم و دانشمندان سرمایه‌هایی بزرگ در کشور هستند که باید زمینه را برای رشد علم و حفظ جایگاه و ارزش دانشمندان مهیا نمود. 

 

وی ضمن بیان عدم تلاش برخی نیروهای داخلی برای پیشرفت علم و توجهشان به واردات علم اذعان کرد: در خوش‌بینانه‌ترین حالت این افراد به اهمیت علم و ارزش دانشمندان پی نبرده و از روی ندانستن، به این اقدامات دست می‌زنند. 

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین گفت: رشد علمی در زمینه‌های مختلف باعث شناخته شدن کشور در سطح جهان می‌شود و امروزه بسیاری از کشورهای توسعه یافته به خاطر رشد علمی که دارند به دیگر کشورها فخرفروشی می‌کنند. 

 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: کسانی که در رشدعلمی و تکریم دانشمندان مانع ایجاد کرده و تعمدا سرمایه‌های کشور را نابود می‌کنند، خائن بوده و به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است