شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینبه همت بسیج اساتید استان قزوین : همایش اقتصاد مقاومتی و جایگاه قدرت بین الملل ایران برگزار شد

به همت بسیج اساتید استان قزوین : همایش اقتصاد مقاومتی و جایگاه قدرت بین الملل ایران برگزار شد

منتشرشده در قزوین دوشنبه, 26 مهر 1395 ساعت 09:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:همایش اقتصاد مقاومتی و جایگاه قدرت بین الملل ایران به همت بسیج اساتید استان قزوین در سالن همایش دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز: دکتر صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به نقش انقلاب اسلامی و اهداف آن در سطح بین الملل اظهار کرد: بازخوانی انقلاب فوایدی مثل شناخت ظرفیت های موجود برای رسیدن به اهداف و جلوگیری از انحرافات است.


وی افزود: تبدیل شدن به یک قدرت بین الملل، استقرار تمدن نوین اسلامی و تشکیل قطب استقلال طلب و بدون سلطه از اهداف مهم انقلاب بود.


دکتر صلاحی درباره نقش ایران در دنیای امروز گفت: منطقه ای که ما در آن قرار گرفته ایم، به خصوص بعد از انقلاب و فروپاشی شوروی به منطقه ای مهم در دنیا تبدیل شده است و دولت آمریکا با این استدلال که قویترین قدرت اقتصادی و انسانی جهان است بصورت آشکار به دنبال حکومت در منطقه است.


وی ادامه داد: تقسیم ایران، عراق، مصر، عربستان و روسیه به چندین کشور کوچک از اهداف آمریکا در منطقه است و آنها امروز نزدیک به 70 درصد آثار باستانی را نابود کرده و شهر تاریخی بابل را با خاک یکسان کردند.


رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به ظرفیت های موجود در ایران اذعان کرد: اولین ظرفیت ما موقعیت راهبردی ایران است و در غرب آسیا قویترین قدرت منطقه با جمعیت چند برابری نسبت به سایر کشورهای منطقه قرار داریم.


وی اضافه کرد: منابع انسانی و منابع طبیعی و معدنی از دیگر ظرفیت های مهم ایران است به طوری که ایران 1 درصد جمعیت جهان را تشکیل داده است ولی 6 درصد منابع طبیعی جهان در اختیار ایران است.


انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است