شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قزوین: غدیر چتر عظیمی است که همه مسلمانان از آن منفعت می‌برند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قزوین: غدیر چتر عظیمی است که همه مسلمانان از آن منفعت می‌برند

منتشرشده در قزوین چهارشنبه, 24 شهریور 1395 ساعت 09:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین معبودی گفت: واقعه غدیر چتر عظیمی است که همه مسلمانان از گذشته تا ظهور منجی عالم از آن بهره و نفع برده و خواهند برد.

 


به گزارش سپاه نیوز:حجت‌الاسلام والمسلمین علی معبودی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اظهار کرد: غدیر از مسلماتی می‌باشد که هم قرآن آن را به صراحت بیان کرده است و هم روایات مواتر و قطعی از پیامبر سند قطعی وقوع این واقعه در 18 ذی‌الحجه می‌باشد.

 

وی واقعه غدیر را امتداد نبوت پیامبر گرامی اسلام دانست و تبیین کرد: حضور مسلمانان از کشورهای مختلف و ابلاغ پیام غدیر از طریق این افراد موجب امتداد نبوت پیامبر پس از وفات ایشان توسط امامان می‌باشد.


حجت الاسلام والمسلمین معبودی با اشاره به انحرافات ایجاد شده در جزئیات واقعه غدیر خاطر نشان کرد: همه فِرق اسلامی به وقوع واقعه غدیر اذعان دارند و اختلاف نظرها در جزئیات این واقعه می‌باشد که از طرف دنیاطلبان و راحت‌طلبانی که از جنگ‌های زمان پیامبر خسته شده‌بودند ایجاد شد.


وی ادامه داد: همچنین نفوذ منافقین در لایه‌های مسلمانان که از ابتدای اسلام با قصد و غرض مسلمان شده‌ بودند و تبلیغات آن‌ها در بین عوام که هنوز فرهنگ اصیل اسلام در آن‌ها نهادینه نشده بود باعث ایجاد شبهاتی پیرامون غدیر در بین مسلمانان شد.


وی غدیر را به منزله چتر عظیمی بر سر مسلمانان دانست و تصریح کرد: غدیر چتر عظیمی است که همه مسلمانان از گذشته تا ظهور امام زمان (عج) از آن منتفع شده و خواهند شد و باعث پیوند میان اسلام و احکام و حفظ ارتباط انسان با خدا و اسلام می‌باشد.


مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین درخاتمه با بیان مشکلات ناشی از تفرقه افکنی‌ها در بین مسلمانان از گذشته تا به امروز، متذکر شد: مشکلات، اختلافات و جنگ‌های اخیر منطقه ناشی از کمرنگ شدن وحدت و همدلی در بین مسلمانان و فاصله گرفتن از پیام واقعه غدیر می‌باشد و مسلمانان برای دست یافتن به حیات طیبه باید به محور غدیر در اسلام بازگردند.

 

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است