شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندرانفرمانده سپاه کربلا استان مازندران: زمینه تجاری‌سازی محصولات تولیدی اقتصاد مقاومتی فراهم شود‌

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران: زمینه تجاری‌سازی محصولات تولیدی اقتصاد مقاومتی فراهم شود‌

منتشرشده در مازندران چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 11:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار بابایی با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی‌ گفت: زمینه تجاری سازی محصولات تولیدی اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

 به گزارش سپاه نیوز؛سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه کربلا استان مازندران در کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان نکا اظهار داشت: امسال که طبق فرمایش مقام معظم رهبری مزین به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بوده باید از تمام ظرفیت‌ها و منابع موجود در اجرایی کردن طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی استفاده کنیم.

وی افزود: فرهنگ اقتصاد مقاومتی استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات بوده که در این میان خانه‌ها یک ظرفیت و آب، نور خورشید و زمین‌های بلا استفاده به عنوان منابع و امکانات استفاده شود.

سردار بابایی با اشاره به اهمیت اقتصاد و اشتغال در جامعه، تصریح کرد: نگاه شهرکی باید نسبت به اشتغال کم شود زیرا ایجاد شهرک نیازبه سرمایه دارد و  تعداد افراد محدودی مشغول به کار می‌شوند اما زمانی که هرخانه یک کارخانه و هر ایرانی یک تولیدکننده باشد، شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی در جامعه خواهیم بود.

وی فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: اقتصاد مقاومتی به مفهوم داشتن آمادگی در مقابل تهدیدات، تحریم، فشارها و جنگ بوده که باید در روستاها از ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.

سردار بابایی با اشاره به بومی شدن دانش گفت: باید کمیت و کیفیت تولیدات را افزایش داد و با تجاری‌سازی محصولات در زمینه صادرات گام برداریم.

وی افزود: روستا در گذشته تولیدکننده بوده و امروز نباید محیط روستا تنها به عنوان و یلا استفاده شود بلکه باید همچنان به عنوان مرکز تولید فعالیت کند.

رئیس بسیج سازندگی مازندران نیز در این نشست گفت: باید بپذیریم اکنون در یک جنگ ناجوانمردانه قرار داریم و دشمن امنیت غذایی و دارویی ما را مورد هدف قرار داد که طبق فرمایش مقام معظم رهبری هر کس در این راه گام بردارد همانند حضور در جنگ جهاد کرده است.

غلامرضا شریعتی با اشاره به کشاورز بودن مردم در روستاها، افزود: برای برون رفت از برخی مشکلات در روستاها باید در جهت قطب‌های صنایع تبدیلی با آموزش و توانمندسازی دانش گام برداریم.

فرمانده سپاه نکا نیز گفت: شهرستان نکا از ظرفیت‌های فراوانی در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی مانند کشت گیاهان دارویی برخوردار بوده که می‌توانیم با اعطای تسهیلات به متقاضیان در زمینه توسعه اقتصادی گام برداریم.

سرهنگ شریفی افزود: امسال یک میلیارد و 800 میلیون تومان بابت طرح‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت شد که برای 300 نفر اشتغازایی مستقیم و برای 500 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شد.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است